تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

یخچال توکار بخرم یا نه؟ مزایا و معایب یخچال توکار

یخچال توکار بخرم یا نه؟ مزایا و معایب یخچال توکار
270
16 نوامبر 2022
تحریریه تعمیرکاران

وقتی صحبت از خرید لوازم خانگی آشپزخانه مثل یخچال می شود سوالات زیادی به ذهن می آید. یکی از این سوالات این است که یخچال عادی و ساده بخرم یا توکار؟ سبک عادی این ابزار مدلی هستند که از قدیم با آنها آشنا هستیم. همه ما از آنها در خانه خود داشته ایم. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن سبک های مختلف دکوراسیون و معماری داخلی، استفاده از لوازم خانگی توکار رواج زیادی داشته است. زیرا گرایش افراد به سبک دکوراسیون مینیمال افزایش یافته و کمتر کسی است که پیرو سبک های پر زرق و برق باشد. اکثر افراد به خصوص جوانان طرفدار داشتن آشپزخانه ای ساده و خلوت هستند. در این مقاله در مورد یخچال توکار، مزایا و معایب آن صحبت خواهیم کرد.

یخچال توکار چیست؟

یخچال توکار چیست؟

یخچال های عادی کاملاً قابل حمل هستند و به راحتی در قسمت های مختلف آشپزخانه قرار می گیرند. یکی از مشخصه های اصلی آنها این است که به هیچ بخش از ساختمان متصل نیستند. لوازم توکار سبکی هستند که به معنای واقعی کلمه در جای خود ثابت می شوند. (مانند اجاق گاز دیواری یا اجاق گازهایی که در کانتر یا کابینت نصب می شوند). مدل های توکار، مستقیماً در کابینت آشپزخانه نصب می شوند. پس مشخصه اصلی آنها این است که درون کابینت ها نصب می شوند؛ بنابراین به آنها یخچال فریزر کابینتی نیز می گویند. همانطور که گفتیم آنها درون کابینت ها قرار می گیرند و درب آن‌ها معمولا مطابق با سلیقه شخص، نوع و یا رنگ کابینت ها انتخاب می‌شوند.

تفاوت اصلی یخچال توکار و سبک عادی در نصب است. مدل‌های عادی را می توان تقریباً در هر مکانی با اتصالات برق و آب مناسب قرار داد.  سبک توکار در داخل کابینت ها نصب می شوند و برای نصب دائمی تر آنها به دیوار محکم متصل می شوند. 

تفاوت یخچال توکار با یخچال های ساده

مدل های ساده کاملاً قابل حمل بوده و به راحتی در قسمت های مختلف آشپزخانه قرار می گیرند. آنها را می توان به سمت قسمت های خالی آشپزخانه انتقال داد؛ یا اینکه در انتهای کابینت ها قرار داد. جابجایی آنها آسان است زیرا به هیچ بخشی از ساختمان متصل نیستند. وقتی کابینت های استاندارد یا پیش ساخته داریم، معمولاً آنها بهترین گزینه پیش رو هستند. یخچال های توکار دارای سیستم خنک کننده کاملا متفاوت با مدل های عادی یا روکار دارند. سیستم تهویه آنها به گونه ای طراحی شده که در فضای بسته ای مانند کابینت به خوبی عمل کنند. همچنین درب یخچال های کابینتی کاملا هماهنگ و متناسب با کابینت ها ساخته می شود.

دلایل استفاده از یخچال های کابینتی

دلایل استفاده از یخچال های کابینتی

در حالی که مدل های زیادی از یخچال های روکار با ظاهر و طراحی عالی در دسترس هستند، اما دلایل خاصی وجود دارد که ممکن است برخی سراغ مدل های کابینتی بروند! در این قسمت در مورد این دلایل صحبت می کنیم.

جلوه و زیبایی

یخچال کابینتی جز مشخصه های مهم آشپزخانه های سطح بالا و مدرن هستند. آنها به طور یکپارچه در کابینت های اطراف خود ادغام می شوند و امکان طراحی سفارشی تری را فراهم می کنند. در نتیجه باعث ایجاد ظاهری زیبا، بدون نقص، مرتب و هماهنگ، بدون فضای پرتی می شوند. همچنین نگرانی در مورد بیرون آمدن وسایل از پیشخوان و کابینت ها وجود ندارد. همانطور که اغلب در مورد واحدهای مستقل اتفاق می افتد. 

فضای زیاد

برخلاف مدل عادی یا روکار، توکارها دقیقاً در مقابل دیوار قرار می گیرند و فضای بیشتری را در قسمت جلو ایجاد می کنند. اگرچه که این فضای اضافی ممکن است ناچیز به نظر برسد، اما در آشپزخانه های کوچک حتی سه تا چهار سانتی متر می تواند جلوه متفاوتی را ایجاد کند. برای افرادی که دنبال راه حل های صرفه جویی در فضا هستند، یخچال توکار پیشنهاد خوبی خواهد بود.

امنیت

یکی از دلایلی که خانواده های صاحب فرزند کوچک ممکن است روی به لوازم خانگی توکار بیاورند، مسائل مربوط به ایمنی است. اجاق های دیواری توکار، یخچال فریزر و یا ماشین لباسشویی توکار را می توان دور از چشم نصب کرد. با این کار امنیت کودکان به خطر نمی افتد.

آشپزخانه های مناسب برای یخچال توکار 

آشپزخانه های مناسب برای یخچال توکار 

نصب دائمی یخچال توکار برای چیدمان آشپزخانه هایی که طراحی آنها و کابینت ها سفارشی صورت می گیرد، عالی است و می توان سال ها از آن لذت برد. اگرچه جایگزین کردن مدل قدیمی با سبک های مشابه روکار همیشه آسان تر است، اما یخچال های توکار می توانند در اکثر آشپزخانه ها جا شوند. اگر در حال تعویض سبک قدیمی روکار خود با مدل توکار هستید، ممکن است مجبور شوید برخی از کابینت های آشپزخانه خود را برای قرار دادن یخچال جدید تغییر دهید. آشپزخانه هایی که اندازه بزرگی دارند از مدل توکار به عنوان یخچال دوم استفاده می کنند.

یکی از کاربردهای متنوع یخچال های کابینتی، قرار دادن آنها در اتاق خواب، اتاق هتل ها یا حتی دفتر کار است. آنها به راحتی درون کمد قرار می گیرند. کسانی که دغدغه هماهنگی رنگ این ابزار را با سایر وسایل و قسمت های آشپزخانه را دارند می توانند از مدل های کابینتی استفاده کنند.

مزایای یخچال توکار

یخچال های توکار مزایای زیادی دارند. برای مثال ظاهری زیبا و یکپارچه را به آشپزخانه ما هدیه می دهند. یک سبک آشپزخانه خاص، مرتب و خلوت را ارائه می دهند. پس به هیچ عنوان نمی توان انکار کرد که مدل های کابینتی ظاهر کلی جذاب تری را به آشپزخانه می دهند. همچنین به فرد آزادی عمل بیشتری در انتخاب طراحی داخلی مورد نظر خود را می دهند. شخص می تواند یخچالی را انتخاب کند که واقعاً با بقیه فضای داخلی آشپزخانه مطابقت داشته باشد. به غیر از بهبود ظاهر، افراد آزادی عمل بیشتری در طراحی دکوراسیون دارند. این مدل ها به خاطر اینکه درون کابینت ها قرار می گیرند، فضای خالی بیشتری به آشپزخانه می دهند و در فضا صرفه جویی زیادی خواهد شد. این موضوع به کسانی که آشپزخانه کوچکی دارند یا خانواده های پر جمعیت که مشکل کمبود جا دارند، کمک شایانی خواهد کرد.

ماندگاری بیشتر یکی از مزایای غیر قابل انکار سبک های کابینتی است. یک یخچال روکار عمر مفیدی برابر با 10 الی 15 سال دارد. اما مدل توکار می تواند دو برابر دوام بیاورد و بین 20 تا 25 سال عمر کند.

معایب یخچال های کابینتی

همانطور که هر چیزی مزایایی دارد، حتما معایبی نیز خواهد داشت. یعنی هیچ چیز بدون عیب نمی تواند باشد. یخچال های توکار نیز در کنار مزایای بی شمار خود دارای نقاص ضعف و مشکلاتی هستند. برای مثال در مقایسه با مدل های عادی یا روکار، بسیار گران تر هستند. به غیر از هزینه های خود مدل، برای نصب آن توسط یک متخصص باید هزینه نیروی کار را نیز پرداخت. این ابزار باید به درستی روی دیوار و لوله کشی نصب شود، بنابراین این کار ساده ای نیست که بتوان شخصا آن را انجام داد. حمل و نقل و جا به جایی آنها نیز سخت است.

برخی از مدل های این یخچال ها عمق کمی دارند؛ بنابراین فضای داخل آن‌ها نیز کمتر می شود. جدا کردن یخچال و اجزا آن از دیوار کمی دشوار است بنابراین این سبک را به افراد اجاره نشین و کسانی که زیاد خانه عوض می کنند توصیه نمی کنیم. یکی دیگر از معایب مدل های کابینتی عدم نصب آبسرد کن روی آنهاست.

خرید یخچال توکار به صرفه است؟

خرید یخچال توکار به صرفه است؟

تا اینجا به معرفی این یخچال، شرایط خرید و مزایا و معایب آن اشاره کردیم. خرید نهایی با شماست. زیرا باید شرایط اقتصادی و اندازه منزل خود را بررسی کنید و اقدام به خرید نمایید. پس این موضوع امری سلیقه ای است و باید شخض مطابق با صلاح و سلیقه خود عمل کند.

 

در پایان 

در این مقاله شما را با نمونه‌ای از کاربردی‌ترین لوازم خانگی آشنا کردیم. اگر قصد خرید محصولات توکار را دارید توصیه می‌کنیم قبل از خرید حتما با فردی آگاه در این زمینه مشورت کنید. همکاران ما در مجموعه‌ی تعمیرکاران برای راهنمایی بیشتر در خدمت شما عزیزان هستند. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.