تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

چگونه دستگاه قهوه ساز را تعمیر کنیم؟

چگونه دستگاه قهوه ساز را تعمیر کنیم؟

این وسیله برقی، برای برخی از افراد تقریبا ضروری است. به عنوان نمونه شاید شمایی که اکنون این مطلب را می خوانید یکی از افرادی باشید که به coffee(قهوه) عادت دارید. این گونه افراد بیش از دیگر انسان ها به دستگاه قهوه ساز نیاز دارند. به عبارت دیگر این ماشین الکتریکی، جزو ضروری ترین کالای این افراد به شمار می رود. با تعمیرکاران تا انتهای این مقاله همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید.

سیر پیدایش قهوه

سیر پیدایش قهوه

قهوه برای اولین بار در قرن یازده کشف گردید. یک فرد چوپان درخت این مواد را کشف کرد. ملیت این چوپان، کشور اتیوپی بود. داستان از این قرار بود، وقتی که این فرد فهمید گوسفندانی که به چَرا برده است، از برگ یک درخت عجیب تغذیه می نمایند توجهش به این درخت جلب شد. جالب تر از آن، این بود که چوپان فهمید گوسفندانش با تغذیه از این درخت، انرژی کاذبی را دریافت می نمایند. سپس این چوپان به تحقیق در مورد این درخت خاص پرداخت.

بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه، مردم قبیله ی آن چوپان، میوه های حاصل از آن درخت عجیب را جمع اوری کردند. سپس عصاره این میوه ها را گرفته و به عنوان طعم دهنده در غذاهایشان استفاده  کردند. پس از اضافه کردن این مواد در خوراکی های خود، متوجه شدند که هوشیاری شان چند برابر شده است. این سیر در دراز مدت موجب شد از میوه های این درخت به عنوان نوشیدنی استفاده نمایند و اکنون نیز به همین طریق ما قهوه را مصرف می نماییم.

در ادامه…

بعد از گذشت مدت زمان کمی، در قرن 14 میلادی قهوه به تدریج گسترش یافت. قهوه به شبه جزیره عربستان صادر شد.  مصرف آن در این کشور مانند روشی بود که اهالی کشور اتیوپی در مصرف این نوشیدنی به کار می گرفتند.

پس از شبه جزیره عربستان  در قرن 15 میلادی، قهوه به ترکیه صادر گردید. قهوه ترک نیز در ان زمان فعالیت خود را به صورت جدی شروع کرد. این نوشیدنی ابتدا برای شاهان و شاهزادگان مورد سرو قرار می گرفت. بعد از ان افراد ثروتمند و سپس اقشار ضعیف و کم برخوردار توانستند این نوشیدنی را سرو نمایند. ما در تیتر بعدی در مورد دستگاه قهوه ساز خواهیم گفت.

بهترین طریقه استفاده از دستگاه قهوه ساز

بهترین طریقه استفاده از دستگاه قهوه ساز

دستگاه قهوه ساز هم یکی از وسایل خانگی است که نبود ان در آشپرخانه تقریبا برای عده ای از افراد بسیار بغرنج خواهد بود.

امروزه انواع گوناگونی از دستگاه قهوه ساز وجود دارد. به دلیل تنوع بالا، نمی توان در گوگل برای هر یک از این دستگاه ها، فیلمی را پیدا کرد که به معرفی درست این دستگاه بپردازد. شاید با زدن مشخصات دستگاه قهوه ساز خود، بتوانید فیلم آموزشی موردنیاز خود را در گوگل پیدا کنید.

اما اگر نتوانستید چه؟

ما همیشه در مقاله های خود در مورد طریقه استفاده از یک دستگاه برقی گفته ایم که بهترین کار برای شناختن ماشین برقی خود، مراجعه به دفترچه راهنماست. داخل کارتن هر وسیله برقی، دفترچه ای برای شما گذاشته اند. خواندن این دفترچه زمان زیادی از شما نخواهد گرفت. خواندن این مطالب در این امر به شما کمک شایانی خواهد کرد. البته گاهی دفترچه های گذاشته شده در داخل این ماشین ها به زبان شیرین فارسی نیست. این امر کمی شما را گیج خواهد کرد.

امروزه برنامه های پیشرفته ای وجود دارند که شما می توانید سریعا این متن انگلیسی را به زبان خود برگردانید. حتی برنامه های ترجمه، قابلیت این را دارند که شما از تصویر مورد نظر عکس بگیرید و در عرض چند ثانیه، حالت ترجمه شده آن را تحویل بگیرید.

 

 

تفاوت دستگاه قهوه ساز صنعتی و خانگی

از بارزترین تفاوت این ماشین ها، موتور درونی آن هاست. به دلیل این که در کافی شاپ، تعداد کثیری از افراد درخواست انواع مختلف قهوه را دارند. نیاز است که این دستگاه به صورت مداوم روشن باشد. بنابراین برای این گونه محیط به ماشینی نیاز است که بتواند خروجی بیش تری را تولید نماید. همان گونه که مستحضر هستید مقدار قهوه خروجی ماشین های خانگی، کم بوده و برای دو الی سه نفر کافی می باشد.

از دیگر تفاوت ها، داشتن حجم هر کدام است. حجم دستگاه قهوه ساز صنعتی، بسیار بیش تر از خانگی است. به همین دلیل جای زیادی را اشغال می نماید. ماشین قهوه ساز صنعتی، قیمت بسیار بالایی نسبت به خانگی دارند. این به دلیل موتور، اندازه طرفیت، حجم و طول هست.

نگهداری از دستگاه قهوه ساز خانگی

نگهداری از دستگاه قهوه ساز خانگی

اگر در خانه خود فرزندی دارید که تازه به راه افتاده است. سعی کنید این وسایل را به دور از طرفین کودک قرار دهید. بچه های کوچک، موجودات بسیار کنجکاوی هستند که سمت هر شیئی که اندکی درخشش از خود نشان دهد، هجوم برده و فکر بازی به سرشان می زند.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که در هنگام تمیز نمودن این ماشین، هیچوقت از اب استفاده نکنید. بلکه بهتر است دستمال نم داری را به اب اغشته کرده و بر روی این دستگاه بکشید. البته منظور ما از نزدن اب، بخش های موتور و سیم و … هست. نه دیگر بخش هایی که قابلیت جداشدن از دستگاه را دارند.

هر وقت که نیازی به این دستگاه ندارید، دکمه خاموش را بزنید. به دلیل این که برخی از دستگاه قهوه ساز، سریع داغ شده و این امر ممکن هست از طول عمر وسیله برقی شما بکاهد. برخی از وسایل برقی به گونه ای هستند که به صورت خودکار در صورت اتمام فرایند خود، خاموش شده و نیازی به توجه کردن به خاموشی حتمی ان نیست.

بالا بردن عمر این وسیله برقی

همان گونه که شما کاربران گرامی مستحضر هستید، آب خانگی بسیاری از مناطق حاوی موادمعدنی و رسوب است. حتما در کتری آشپرخانه خود دیده اید که وقتی آب را بر روی گاز می گذارید تا به جوش آید. بعد از مدتی رسوب ان در بخش داخلی کتری، ته نشین می شود. این ها همان رسوبات حاصل از آب می باشند. برخی از خانه ها ماشین تصفیه آب دارند. برای این افراد بهتر است که از همین آب برای دم نمودن قهوه استفاده نمایند. زیرا رسوبات همین آب، در هنگام درست کردن قهوه نیز ته نشین خواهد شد و ممکن است عمر ماشین شما را کاهش دهد.

اگر ماشین تصفیه آب ندارید، می توانید از آب معدنی استفاده نمایید. همان گونه که مستحضر هستبد آب معدنی به گونه ای تولید شده است که رسوبات داخل آن بسیار کم تر از آب خانگی هستند. روش دیگر برای کم کردن سختی آب، جوشاندن ان است. ابتدا آب را داخل کتری بجوشانید تا سختی ان به مقدار قابل توجهی کم شود. سپس همین آب را داخل مخزن دستگاه قهوه ساز بریزید.

تعمیر این وسیله برقی

تعمیر این وسیله برقی

برای این که این وسیله برقی را تعمیر نمایید دو راه پیش رو دارید. راهکار اول به صرفه بوده و بدون هیچ هزینه ای صورت می پذیرد و اندکی پر دردسر هست. راهکار دوم هزینه بر بوده و بدون دردسر صورت می گیرد.

تعمیر این ماشین به وسیله خودتان: درست است که این وسایل برقی، ظاهر متفاوتی ممکن هست داشته باشند، اما در بیش تر موارد بدنه شبیه به هم خواهند داشت. در یوتیوب و آپارات و دیگر شبکه های اجتماعی، نحوه تعمیر این وسیله برقی گذاشته شده است. شما می توانید گام به گام و مرحله به مرحله با این کلیپ ها به پیش بروید شاید که بتوانید خودتان مشکل وسیله برقی خود را حل نمایید.

البته این راهکار برای افرادی مناسب هست که اندکی از تعمیرات برقی اطلاعات دارند و هنری در این زمینه از دستشان بر می آید. حرف اخر این که شما در صورتی می توانید این وسایل برقی را درست کنید که مشکل وسیله شما ساده باشد و نه جدی.

تعمیر این ماشین به وسیله یک متخصص

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، شرکت هایی وجود دارند که به صورت تلفنی می توانید از این افراد کمک بخواهید. ساده ترین راهکار، گشتن در اینترنت هست. می توانید با شرکت تماس حاصل نموده و ادرس محل سکونت خود را بگویید. در اسرع وقت جهت رسیدگی به محصول شما اقدام خواهند کرد. راهکار دیگر این است که محصول خود را به یکی از تعمیرگاه های وسایل برقی در اطراف محل سکونت خود برده و مشکل دستگاه قهوه ساز خود را به متخصص بگویید.

بررسی قیمت این ماشین قهوه ساز

بررسی قیمت این ماشین قهوه ساز

برند، تاثیر زیادی بر قیمت یک کالا خواهد گذاشت. هر چقدر برند مورد نظر شما مطرح تر باشد به همان اندازه شما باید هزینه نمایید. امروزه برندهای متنوعی از این ماشین وجود دارد. هر کدام از این برندها تعاریف مختلفی از کیفیت را دارند. ابتدا در مورد برند تحقیق نمایید که کیفیتش در چه حدی است. سپس قیمت اصلی را از وب سایت ها و فروشگاه ها جویا شوید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی دستگاه قهوه ساز، درجه کیفی، قیمت، و سیر تحویل و پیدایش قهوه پرداختیم. در مورد نحوه تعمیر و شست شوی صحیح این اقلام اطلاعاتی هر چند اندک گفته شد. امید است توانسته باشیم پاسخ سوال شما را در این مقاله بدهیم.

 

برای تعمیر لوازم خانگی خود می توانید به تیم تعمیرکاران مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.