تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

چرا اتو پرس و اتو بخار داغ نمی شوند؟

چرا اتو پرس و اتو بخار داغ نمی شوند؟
200
27 آوریل 2022
admin1

حتما خیلی از شما با این مسئله مواجه بودید که اتو شما به دمای لازم نرسد. در این مقاله قصد داریم در ارتباط با علت عدم داغ شدن اتوهای پرس و بخار مطالبی ارائه دهیم. تعمیر اتو بخار یا اتو پرس از حساسیت های خاصی برخوردار است برای تعمیر اتو بخار یا اتو پرس می توانید به سایت تعمیرکاران مراجعه کنید.

المنت اتو سالم است؟

یکی از عناصر موجود در اتو، المنت می‌باشد. همچنین یکی از دلایل عدم داغ شدن آن، به این ابزار که بین صفحه کف و صفحه فشار قرار دارد مرتبط است. چرا که این المان اصلی‌ترین قطعه‌ای است که وظیفه‌ی گرم شدن دستگاه را بر عهده دارد. جریانی از بین المنت حرارتی گذر می‌کند و گرم می‌شود. این گرما به کف صفحه منتقل می‌شود. اگر بیش از اندازه از این ابزار برقی استفاده کنید احتمال سوختگی المنت و سیم پیچ‌های داخلی وجود دارد. متاسفانه المنت‌ها قابل تعمیر نیستند و باید به کمک یک تعمیرکار تعویض گردند. تعمیرکاران ابتدا آن را آزمایش می‌‌کنند. به این شکل که فاز متری روی بدنه‌ی دستگاه قرار می‌دهند که می‌بینند روشن می‌شود اما دارای اتصال به بدنه نمی‌باشد.

اتو بخار

 

شاید ایراد اتو از ترموستات باشد!

ترموستات از مهم‌ترین بخش های این ابزار برقی است. این المان به صورت نوار است. ترموستات از دو فلز مختلف ساخته شده. به کمک این المان دمای اتو در محدوده‌ی خاصی ثابت است. توسط این عنصر می‌توانیم به راحتی دمای صفحه را تنظیم و کنترل کنیم. در صورت افزایش دما به صورت صعودی، جریان حرارتی قطع می‌گردد. برای این که مطمئن شوید عیب از ترموستات است باید دستگاه را در درجات متفاوتی تنظیم کنید. اگر هیچ گونه تغییراتی در میزان گرمایش ایجاد نشد به احتمال زیاد عیب اصلی از این المان است. همچنین اگر این ابزار برقی بیش از اندازه داغ می‌شود و یا اصلا داغ نمی‌شود به احتمال زیاد مشکل از ترموستات است. توصیه می‌کنم حتما از تعمیرکار حرفه‌ای در جهت تعویض این قطعه استفاده کنید و از او بخواهید که از نوع باکیفیت و فابریک استفاده کند تا مجدد با این مسئله مواجه نگردید.

تعمیرکار چگونه به خرابی ترموستات پی می‌برد؟

پیچ ترموستات را باز می‌کند و آن را کاملا از دستگاه جدا می‌کند. در قدم بعدی بازوی فلزی پرچ شده باید از قطعه جدا شود. این مرحله بسیار حساس است و باید احتیاط به خرج دهید. سپس عایق دستگاه را به کمک اهم‌ متر می‌سنجد. عدد نمایش داده شده به عنوان مقاومت در حالت استاندارد باید 10 مگا اهم باشد. اگر کمتر از این مقدار باشد ترموستات ایراد دارد و باید تعویض گردد.

شاید ایراد از برد اتو بخار یا اتو پرس باشد!

این المان مغز متفکر ابزار برقی است. تمام قطعاتی که برای عملکرد نیاز به ولتاژهای معینی دارند به کمک این عنصر برق‌رسانی می‌شوند. اگر بنا به دلایلی مثل نوسانات برق یا عدم استفاده طولانی مدت از اتو، برد الکترونیک بسوزد یا دچار مشکل شود، مدار فرمان دستگاه خراب می‌شود. بنابراین به خوبی برق رسانی به اجزای دیگر صورت نمی‌گیرد. در نتیجه ابزار داغ نمی شود. برای جلوگیری نسبی از این مسئله، توصیه می‌کنیم حتما دستگاه را به واسطه‌ی محافظ نوسان‌گیر به برق شهری وصل کنید.

کف اتو بخار تمیز است؟

اتو از جمله ابزارهایی است که باید به صورت مرتب نسبت به جرم‌گیری و تمیز کردن آن اقدام کنید. زیرا این جرم‌‌ها از انتقال گرما به کف دستگاه جلوگیری می‌کنند. در نتیجه دمای سطح را به میزانی که برای اتوکشی لازم است، نمی‌رساند. همچنین با بروز ایراداتی عملکرد این دستگاه را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

اتو بخار- اتو پرس

چگونه اتو بخار یا اتو پرس را تمیز کنیم؟

آب معمولی املاح بسیار زیادی در خود دارد. این املاح و رسوبات در دستگاه جمع می‌شوند و مانع از داغ شدن آن به میزان لازم می‌گردند. بنابراین توصیه می‌کنیم در زمانی که از دستگاه استفاده می‌کنید حتما مدت زمانی را به تمیز کردن جرم‌های این وسلیه‌ی برقی اختصاص دهید. در ادامه چند روش برای از بین بردن جرم‌های کف اتو ارائه می‌دهیم.

۱. به کمک سرکه و نمک جرم‌ها را از بین ببرید

مقداری سرکه را روی شعله گرم کنید. در زمان حرارت مقداری سرکه به آن بیفزایید. صبر کنید تا جوش بیاید. سپس از روی شعله بردارید و چند دقیقه‌ای مهلت دهید تا سرد شود. سپس پارچه‌ای تمیز را به آن محلول آغشته کنید. به صورت دورانی روی کف اتو بکشید به میزانی این عمل را تکرار کنید که تمامی لک‌ها و دوده‌ها از بین بروند.

۲. به کمک نمک جرم‌های موجود را از بین ببرید

دستمالی را به آب نمک  آغشته کنید. در صورت امکان دستمال کاملا خیس نباشد در حدی که نم داشته باشد کفایت می‌کند. اتو را روی آخرین درجه قرار دهید. سپس آن را روی حوله‌ی نم‌دار بکشید. این عمل کمک می‌کند تا رسوبات کف دستگاه، جذب نمک روی دستمال شوند.

۳.  به کمک آب گرم و مایع ظرفشویی، جرم‌ها را از بین ببرید

میزانی آب گرم را با مایع ظرفشویی ترکیب کنید. دستمالی تمیز را به این محلول آغشته کنید. به سطح اتو بکشید تا تمامی آلودگی‌ها از بین بروند. کف‌های باقی‌مانده را به کمک حوله‌ای خشک پاک کنید. ممکن است مقداری از کف‌ها به سوراخ وارد شوند. برای رفع آن‌ها می‌توانید از گوش پاک‌کن استفاده کنید.

۴.  از ترکیب جوش شیرین و آب برای رفع دوده و لک کف اتو استفاده کنید

در این روش به دو مقدار مساوی از آب و جوش شیرین نیاز داریم تا بتوانیم یک ترکیب خمیری تهیه کنیم. ترکیب ایجاد شده را با پارچه‌ای نرم بر سطح اتو پخش کنید. کمی مهلت دهید تا خشک شود. بعد از چند دقیقه به کمک حوله‌ای تمیز مواد را از سطح پاک کنید. در نهایت کفی تمیز و براق خواهید داشت.

5. از الکل صنعتی برای تمیز کردن کف اتو سوخته بهره ببرید

مقداری آب گرم را با الکل صنعتی مخلوط کنید. پارچه‌ای تمیز را به ترکیب حاصله آغشته کنید و کف آن بکشید. سپس چندین بار دکمه‌ی بخار را فشار دهید تا آب درون مخزن به طور کامل تخلیه گردد. مجددا می‌توانید سطحی تمیز و براق برای اتوکشی لباس‌های روشن داشته باشید.

مشکلات مربوط به جریان برق

از دیگر عللی که باعث می‌شود این ابزار به دمای مناسب نرسد مشکلات مربوط به جریان برق می‌باشد. در صورت نرسیدن جریان برق به دستگاه، اتو گرمای لازم برای استفاده‌ی درست را ندارد. در ادامه چند مورد از این علل را بررسی می‌کنیم.

۱. آیا برق منزل وصل است؟

چک کنید که برق منزل در اثر اتصالی قطع نشده باشد. اگر مشکلی از این جهت نبود پریز دیگری امتحان کنید یا از جریان برق در پریز اطمینان حاصل کنید.

۲. صفحه کنترل برق

چک کنید که صفحه‌ی کنترل برق اتو مشکلی نداشته باشد.

۳. شاید مشکل در سیمی از اتو باشد

بعضی اوقات ممکن است سیمی در دستگاه قطع شده باشد و برق به اندازه‌ی کافی به دستگاه نرسد. در نتیجه اتو به دمای مطلوب نخواهد رسید. به منظور تعمیر صحیح و جلوگیری از هر گونه برق گرفتگی، باید اتصالات درون دستگاه، برد، سنسور و همچنین سیم کشی دستگاه مورد بررسی قرار گیرند. اگر جریان برق به المنت نرسد، چراغ دستگاه روشن می‌شود؛ اما حرارتی تولید نخواهد شد. باید به تعمیرکار حرفه‌ای مراجعه کنید تا درپوش دستگاه را بردارد و سیم‌های متصل به المنت را مورد بررسی قرار دهند.

۴. ممکن است سه راهی که از آن استفاده می‌کنید ایراد داشته باشد

حتما از عملکرد صحیح آن به کمک ابزار برقی دیگر اطمینان حاصل کنید.

۵. سیم دو شاخه سالم است؟

سیم دو شاخه اگر پیچ خوردگی یا ساییدگی داشته باشد بسیار خطرناک است. اطمینان حاصل کنید که از این نظر مشکلی نداشته باشد.

در پایان

در این مقاله سعی کردیم چند مورد از دلایل داغ نشدن اتو بخار و پرس را ارائه دهیم. به یاد داشته باشید هر خطایی در تعمیرات لوازم برقی ممکن است پیامد آن، حوادث مخاطره‌آمیز باشد. توصیه می‌کنیم اگر با چنین مساله‌ای مواجه شدید حتما تعمیر لوازم خانگی خود را به یک فرد ماهر بسپارید. تیم قوی و حرفه‌ای تعمیرکاران در خدمت شما عزیزان است تا با ارائه‌ی خدماتی عالی، از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.