تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

نکاتی در باره نگهداری از دستگاه قهوه ساز

نکاتی در باره نگهداری از دستگاه قهوه ساز
83
27 اکتبر 2022
تحریریه تعمیرکاران

نگهداری از دستگاه قهوه ساز، موجب خواهد شد تا طول عمر دستگاه شما افزایش یابد. قهوه سازها انواع و اقسام گوناگونی داشته اما روش نگهداری مشابهی دارند. ما اینجاییم تا شما را با بهترین نوع نگهداری از دستگاه قهوه ساز آشنا نماییم. از  هم اینک از همیاری شما کاربرگرامی سپاس گذاریم. 

دلیل نگهداری از دستگاه قهوه ساز

دلیل نگهداری از دستگاه قهوه ساز

در دید کلی دستگاه های اسپرسوساز، ان دسته از ماشین الاتی هستند که بی شک دو الی چهار بار در طول شبانه روز از ان ها استفاده می کنیم. به همین علت امکان دارد خیلی سریع تر از دیگر اقلام برقی اشپرخانه فرسایش یابند. بعد از آن که درباره نحوه صحیح نگه داشتن این اقلام برقی اطلاعاتی را به دست اوردید، این اطلاعات اهمیت زیادی دارند.

شما خواننده گرامی این را باید بدانید که اگر از این اقلام، به نحوه صحیح استفاده نموده و مراقبت های لازم را به عمل آورید، کیفیت نوشیدنی خود را تا چند برابر افزایش داده اید. علاوه بر این، محافظت درست از این اقلام برقی، اگر درست نگهداری شود، مانند روز اول زیبا و جذاب خواهد بود. هدف از این مقاله بررسی بهترین نوع نگهداری از دستگاه قهوه ساز است. ما در هر تیتر زیر چند مورد در مورد نگهداری از دستگاه قهوه ساز خواهیم گفت.

 

بیش تر شدن دوام این محصول نتیجه ی بهترین نگهداری از دستگاه قهوه ساز

درست عمل کردن و طریقه استفاده از یک دستگاه، اثر بسیار زیادی بر دوام آن خواهد داشت. به عنوان نمونه تناسب داشتن مقدار آب ورودی و نوع اسپرسو ای که به کار می برید، در هر بار استفاده از این اقلام بسیار مهم است. لازم است که مخزن آب این ماشین کوچک را تاحدودی بیش تر از مقدار لازم، پر نمایید. برای این که پمپ این دستگاه، آب را تا آخرین لحظات به جای هوا به راه اندازد.

لازم است که اسپرسو را به میزان لازم در این ماشین کوچک بریزید. که در پایان کار، یک اسپرسوای که میزان درصد اب ان زیاد می باشد، ننوشید. یکی از بهترین راه کارها برای میانبرکردن نحوه درست و صحیح برای نگهداری از قهوه ساز، کمک گرفتن از دفترچه راهنما است. هریک از لوازم برقی، در کارتن اصلی خود، دفترچه راهنما دارند. دفترچه راهنما یکی از بهترین نقشه ها در رابطه با زیر و بم این نوع اقلام می باشد. مطالعه این دفترچه وقت زیادی نمی برد. کافیست چند دقیقه برای خواندن این اقلام برقی وقت بذارید تا بفهمید که چقدر اطلاعات شما در رابطه با این ماشین کوچک افزایش یافته است.

 این ماشین را در موقعیت مناسبی قرار دهید

 این ماشین را در موقعیت مناسبی قرار دهید

یکی دیگر از مهم ترین روش نگهداری از دستگاه قهوه ساز، مکان قرار گرفتن ان است. در مورد موقعیت صحیح این ماشین کوچک در اشپزخانه دقت کافی به خرج دهید. هیچوقت این ماشین کوچک را در کنار گاز یا شعله های گاز قرار ندهید. چرا که این امر اصلا کار درستی نیست. به دلیل این که حرارت و شعله های متشعل از گاز، می تواند عملکرد درست این ماشین کوچک را به خطر بیاندازد.

نگهداری از دستگاه قهوه ساز، نیازمند شرایط دیگری است. مثل، قرار دادن در ارتفاع بلند. بچه ها موجودات کنجکاوی هستند. ان ها به همه چیز دست می زنند و ممکن است این اقلام برقی را خراب نمایند. این ماشین کوچک را در جایی قرار دهید که دست کودک به ان نرسد. یا در ارتفاعی قرار دهید که مناسب است.

 

 

مطمئن شدن از خاموش بودن ماشین

شمار زیادی از ماشین هایی که اسپرسو درست می‌کنند، اکنون به طوری ساخته شده اند که بعد از این که کار خود را تمام می نمایید، به صورت اتوماتیک خاموش می شوند. این عملکرد در رابطه با ذخیره شدن انرژی هست که موجب دوام بالای ماشین شما خواهد شد. ولی اگر ماشین برقی شما عاری از این عملکرد اتوماتیک هست باید بعد از این که از این ماشنی استفاده نمودید، این اقلام برقی را خاموش نمایید. این امر دو پیامد خوب در پی خواهد داشت. پیامد اول این است که در برق صرفه جویی به عمل می اورید. پیامد دوم این است که عمر این اقلام خانگی شما بالا می‌رود. در نتیجه شما می توانید از این ماشین بیش ترین استفاده را ببرید. این دو مورد هم جزو نگهداری از دستگاه قهوه ساز بود.

 

دلیل جرم زدایی دستگاه اسپرسو ساز

بیش تر افراد هنگام درست نمودن قهوه خود، از ابی استفاده می نمایند که تصفیه نشده است. این را در نظر داشته باشید که آبی تصفیه نشده، حاوی ذرات قابل توجهی از رسوب اهک و مواد معدنی دیگری است. این مواد در گذر زمان موجب رسوب در مخزن دستگاه برقی شما می‌شود. همچنین طعم اسپرسو را تغییر می دهد.
تغییر دادن طعم قهوه، تاثیر مطلوبی برای کسی که آن را خواهد نوشید، نخواهد داشت. بهترین راه حل برای رفع این رسوبات بد، استفاده از سرکه سفید است. سرکه سفید در بیش تر خانه ها وجود دارد.

اگر در اشپزخانه شما سرکه سفید نیست، بهتر است این محلول را خریداری نمایید. این محلول را با اب به مقدار لازم مخلوط کنید. سپس در مخزن قهوه ساز بریزید. بعد از این که این محلول مدت زمان معینی داخل مخزن برای شست و شو ماند، بهتر هست یک الی دو بار با اب خالی این مخزن کوچک را پر و خالی نمایید. این روند یکی دیگر از روش نگهداری قهوه ساز هست.

 

 

دلیل تمیزکردن دستگاه قهوه ساز

مخزن اب موجود در این ماشین و بخش های دیگر آن، بستر مناسبی برای رشدکردن قارچ ها و باکتری ها هست. اگرچه این باکتری ها حتما موجب ایجاد انواع بیماری ها نمی شوند. ولی تمیز نمودن این ماشین و راحت شدن از رشد باکتری و قارچ ها، موجب رعایت بهداشت نوشیدنی شما خواهد شد. شما خواننده گرامی می توانید برای رها شدن از دست این موجودات مزاحم و با دست خود، از اب و یک شوینده خوب این مواد مضر را از بین ببرید.

برخی از ماشین های برقی برخی از قطعات آن‌ها جدا می‌شود. این قابلیت یک سری مزیت را به خریدار می‌دهد. شما می توانید این قطعات ماشین کوچک را جدا کرده و با اب و شوینده شست و شو دهید. اگر شما خواننده گرامی در اشپزخانه خود قهوه ساز ندارید و امده اید تا در مورد نگهداری و خرید دستگاه قهوه ساز اطلاعاتی را جمع اوری نمایید؛ پیشنهاد می دهیم قهوه سازی را انتخاب کنید که قابلیت جداکردن قطعات را داشته باشد.

 

نتیجه گیری

برای هر ماشین برقی و جزو اقلام ضروری خانه و اشپزخانه، باید مراقبت های لازم را به خرج داد. مراقبت از یک دستگاه موجب می شود تا طول عمر ان افزایش پیدا کند. افزایش طول عمر یک ماشین، باعث عملکرد بیشتر و بهتر دستگاه می‌شود.  ما در این مقاله در مورد نگهداری از دستگاه قهوه ساز بحث کردیم. راه حل هایی را ارائه نمودیم تا بتوانید این دستگاه را با ان شست و شو دهید. یکی از این راهکارها استفاده از محلول سرکه سفید و اب بود.

گفتیم این مواد صدمه خاصی به بدن نمی زدند اما طعم قهوه ما را ممکن هست تغییر دهد. که این تغییر در مزه، تاثیر خوبی در مزه نوشیدنی ما نخواهد گذاشت. امیدواریم با مطالعه این مقاله در ارتباط با نحوه نگهداری از دستگاه قهوه ساز اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید. از همراهی شما خواننده گرامی، صمیماً سپاس گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.