تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

موتور اینورتر ماشین لباسشویی چه مزایایی دارد؟

موتور اینورتر ماشین لباسشویی چه مزایایی دارد؟
119
12 سپتامبر 2022
admin1

یکی از قطعات مهم در لوازم الکترونیکی، که به افزایش طول عمر و عملکرد بهتر دستگاه‌ها کمک می‌کند، موتور اینورتر است؛ که مصرف انرژی بسیار پایینی دارد. اما این تنها مزیت وجود این این قطعه نیست. در این مقاله قصد داریم به کاربرد و خصوصیات اصلی این دستگاه اشاره‌ی کوتاهی داشته باشیم. همچنین به عملکرد و مزیت موتور اینورتر در یکی از پرکاربردترین لوازم های خانگی، یعنی لباسشویی، خواهیم پرداخت. تا پایان با ما همراه باشید.

آشنایی با موتور اینورتر و کارایی آن

در ابتدا لازم است شما را با دو اصطلاح آشنا کنیم. جریان متناوب، جریان برقی است که به صورت مداوم جریان الکتریکی در آن تغییر می‌کند؛ اما جریان مستقیم قابل تغییر نیست. قابلیت و کارایی اینورتر در بسیاری از موتورها، از جمله موتور ماشین لباسشویی با هر ولتاژی، دیده می‌شود. از اینورتر به عنوان نوسان ساز الکتریکی قدرتمندی یاد می‌کنند، که قادر است با سرعت بالا و قدرت ثابت موتور، جریان برق مستقیم را به جریان متناوب تبدیل کند. این قطعه متناسب با اندازه و توان دستگاه ساخته می‌شود. وجود موتور اینورتر در ماشین لباسشویی و دیگر لوازم برقی پر مصرف کمک کرده تا حد بسیار زیادی مصرف نیروی الکتریسیته توسط این دستگاه‌ها پایین بیاید؛ همچنین به کارایی و عمر مفیدتر دستگاه کمک ویژه‌ای خواهد داشت.

نحوه‌ی عملکرد موتور اینورتر در ماشین لباسشویی

نحوه‌ی عملکرد موتور اینورتر در ماشین لباسشویی

در فناوری‌های چند سال گذشته ماشین لباسشویی، به منظور انتقال نیرو از موتور به دیگ لباس، از قطعات متحرکی مثل دنده و تسمه استفاده می‌شد. این طراحی به علت اصطکاک، مصرف برق بالا و همچنین سر و صدای زیاد، مفید نبود؛ اما تعبیه‌ی موتور اینورتر با حضور سنسورهای هوشمند، به عملکرد بهتر این دستگاه کمک کرد. سنسورهای هوشمند می‌توانند وزن لباس‌های موجود در ماشین لباسشویی را تخمین بزنند. بسته به وزن آن‌ها می توان بهترین سرعتی که دستگاه می‌تواند بهترین عملکرد را داشته باشد تعیین کرد. این روند به وسیله موتور‌هایی با توان متغیر صورت می‌گیرد.

موتور اینورتر چگونه به کاهش مصرف برق کمک می‌کند؟

موتور‌های اینورتر بزرگتری که ارائه می‌شوند، نسبت به موتور‌های معمولی کارآمدتر هستند. در این فناوری هوشمند از قطعات متحرکی که در لباسشویی های قدیم مثل تسمه و چرخ‌دنده به کار گرفته می شد، خبری نیست. در نتیجه بدون ایجاد آلودگی صوتی و اصطحکاک، باعث کاهش مصرف برق می‌شوند. اکثریت مردم ترجیح می‌دهند از تکنولوژی موتور اینورتر دیجیتال در ماشین‌ لباسشویی استفاده کنند. چرا که این فناوری هوشمند این قابلیت را ایجاد می‌کند که دستگاه بسته به لباس‌های داخل آن انرژی مصرف ‌کند. ماشین های شست‌وشو با وجود این تکنولوژی عمر مفیدتری خواهند داشت. به گونه‌ای که معمولا با ضمانت ده ساله به فروش می‌رسند.

مزایای موتور اینورتر چیست؟

مزایای موتور اینورتر چیست؟

  1. لوازم برقی که به کمک این فناوری به بازار ارائه می‌شوند، انرژی الکتریکی بسیار کمتری به نسبت لوازم فاقد این تکنولوژی مصرف می‌کنند. به طوری که حتی برخی از بررسی‌ها نشان داده این ابزارها قادرند تا میزان پنجاه درصد در کاهش هزینه برق صرفه جویی کنند.
  2. موتور اینورتر بدون وجود تسمه و چرخ‌دنده می‌تواند مجدد خود را تنظیم کند. این مزیت کمک می‌کند تا بدون ایجاد سر و صدا بهترین عملکرد خود را داشته باشد.
  3. موتور اینورتر به خاطر ایمنی بیشتر در دستگاه‌های شست و شو، از جمله ماشین لباسشویی، تعبیه می شود. این فناوری هوشمند دارای یک سیستم محافظ داخلی است که کمک می‌کند دستگاه‌ها با تداخل الکترومغناطیسی مواجه نشوند.
  4. دستگاه‌هایی که با این فناوری هوشمند به بازار ارائه می‌شوند به علت عدم وجود اصطحکاک با سرعت بیشتری کار می‌کنند.
  5. موتورهای اینورتر تعبیه شده در ماشین لباسشویی بسیار هوشمند هستند. آن ها می توانند به راحتی اوج جریان و ولتاژ را به صورت هوشمند محاسبه کنند.
  6. در ساخت این قطعه به میزان کمتری از قطعات متحرک مثل شافت، تسمه و چرخ دنده استفاده شده است. این یکی از بهترین مزیت‌ها است. چرا که لباسشویی هایی که با موتور اینورتر فعالیت دارند به تعمیر و نگهداری کمتری به نسبت دستگاه‌های فاقد این فناوری هوشمند احتیاج دارند. همین مسئله باعث شده تا کالاهای دارای این قطعه با ضمانت‌نامه طولانی به مشتریان فروخته شوند.

تهیه بهترین ماشین لباسشویی با موتور اینورتر

شرکت‌های مختلفی لوازم برقی کاربردی را با این فناوری هوشمند به بازار ارائه می‌دهند. به همین خاطر ممکن است انتخاب بهترین لباسشویی با موتور اینورتر کمی سخت باشد. برای خرید لوازم برقی مناسب با این فناوری هوشمند، نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

  1. چه نوع ماشین لباسشویی را می‌خواهید؟ منظور این است که توجه داشته باشید نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک مد نظر شما است.
  2. تمایل دارید ماشین لباسشویی با موتور اینورتر چه میزان ظرفیت داشته باشد؟ این میزان بسته به تعداد اعضای خانواده و تعداد دفعاتی که لباس می‌شویید تعیین می‌شود. اما معمولا این ابزارها با ظرفیت‌های پنج، هفت یا ده کیلوگرم به بازار عرضه می شوند.
  3. آیا به تمامی برنامه‌های شست و شو مثل شستشوی روزانه، شستشوی سریع، پنبه و مواد مصنوعی نیاز دارید؟
  4. چه میزان بودجه برای خرید ماشین لباسشویی با موتور اینورتر کنار گذاشته اید؟ معمولا ماشین لباسشویی های با فناوری موتور اینورتر کمی گران تر از دیگر لباسشویی ها بدون این فناوری هوشمند، به بازار ارائه می‌ شوند. اما در عوض جبران هزینه‌های برق شما را خواهند داشت.

چرا باید لوازم خانگی با موتور اینورتر را انتخاب کرد؟

چرا باید لوازم خانگی با موتور اینورتر را انتخاب کرد؟

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری در تولید لوازم خانگی، گزینه‌های متعددی برای خرید هر یک از آن‌ ها به وجود آمده است. با این حال اگر هدف اصلی شما از خرید معمولا جلوگیری از مصرف انرژی و کاهش استهلاک در لوازم خانگی هایی مانند ماشین لباس شویی، یخچال و کولر گازی است؛ باید مواردی را انتخاب کنید که از فناوری هوشمند موتور اینورتر برخوردار باشند. در این صورت می‌ توانید با کاهش مصرف انرژی بیشترین بازدهی را داشته باشید. به همین خاطر امروزه با استقبال روز افزون افراد از این تکنولوژی هوشمند رو به رو هستیم.

در پایان

در این مقاله به فناوری هوشمند موتور اینورتر در لوازم خانگی ضروری، از جمله لباسشویی و کاربرد و مزایای آن پرداختیم. توصیه می‌کنیم قبل از خرید لوازم برقی مطالب سایت را بررسی کنید. تیم تعمیرکاران با استفاده از تجربیات متخصصین این حوزه، شما را در خرید بهترین لوازم خانگی راهنمایی می‌کند؛ تا دستگاهی با کمترین اصطحلاک را به خانه ی خود ببرید. همچنین در صورتی که هر گونه سوالی در زمینه‌ی تعمیر یا تهیه‌ی لوازم خانگی دارید می‌توانید با ما در تعمیرکاران در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.