تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

راهکار های طلایی رفع بوی بد ماشین ظرفشویی + علل احتمالی

راهکار های طلایی رفع بوی بد ماشین ظرفشویی + علل احتمالی
150
22 ژوئن 2022
admin1

راهکار رفع بوی بد ماشین ظرفشویی چیست؟ چرا ماشین ظرفشویی بوی بد می گیرد؟ علل و راهکار رفع بوی بد آن چیست؟ این سوالات و ده ها سوال دیگر ممکن است به ذهن شما خطور کرده باشد. ما امروز می خواهیم در این مقاله با شما درباره ی بوی بد ماشین ظرفشویی، علل و راهکار آن صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید. ماشین ظرفشویی امروزه یک وسیله کمکی و بسیار موثر در آشپزخانه است. این وسیله امروزه در آشپزخانه های تمام دنیا جای خود را باز کرده است. به طوری که هر آشپزخانه ای را که نگاه کنیم یک ماشین ظرفشویی در آن می بینیم. اما دلیل این محبوبیت چیست؟

دلیل محبوبیت ماشین ظرفشویی چیست؟

دلیل محبوبیت ماشین ظرفشویی چیست؟

شاید شما که در حال مطالعه این مقاله باشید جواب این سوال را ندانید که واقعا به راستی دلیل محبوبیت ماشین ظرفشویی چیست؟ چرا بعد از این که ماشین ظرفشویی اختراع و بعد روانه بازار شد در ظرف چند روز محبوبیت پیدا کرد و تمام آن فروش رفت؟ برای جواب این سوال بیایید با هم وظیفه و کاربرد این وسیله را بررسی کنیم. قبل از اینکه ماشین ظرفشویی اختراع شود ظرف ها با دست شسته می شد. یعنی برای مثال چه دو عدد بشقاب چه یک کوه ظرف هر مقدار ظرفی که بود باید با دست شسته می شد. باید برای ظرف شستن ساعت ها می ایستادید و می شستید. مطمئنا همه شما هم می دانید که این کار چقدر خسته کننده بوده است و چقدر از زمان ما به هدر می رفت.

اما امروزه با اختراع شدن ماشین ظرفشویی دیگر این مشکل در خانه ها رفع شده است. شما فقط کافی است که ظرف ها را در ماشین ظرفشویی بگذارید و بعد خیلی راحت بعد از یک ساعت آن ها را تمیز تحویل بگیرید. بدون این کار حتی لازم نیست شما به مدت پنج دقیقه برای ظرف شستن بایستید. به علاوه بعد شسته شدن ظرف ها توسط ماشین ظرفشویی خیلی راحت آن ها را جمع خواهید کرد. این دلیل محبوبیت ماشین ظرفشویی است. در واقع این وسیله به همین دلیل در اوایل نیز به سرعت محبوب شد.

علت بوی بد ماشین ظرفشویی و راهکار رفع آن چیست؟

علت بوی بد ماشین ظرفشویی و راهکار رفع آن چیست؟

در بالا به شما علت محبوبیت ماشین ظرفشویی را گفتیم. اما موضوع اصلی مقاله ی ما این نیست. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما علت و راهکار رفع بوی بد ماشین ظرفشویی را بگوییم. شاید بعضی اوقات احساس کرده باشید که از ماشین ظرفشویی شما بوی ناخوشایندی می آید و این موضوع شما را ناراحت و حتی نگران کرده باشد. ولی دیگر نباید نگران باشید زیرا با مطالعه این مقاله تا آخر تمام مشکلات شما رفع خواهد شد.

  • تمیز نکردن ماشین ظرفشویی

اولین و مرسوم ترین دلیل رفع بوی بد ماشین ظرفشویی تمیز نکردن ماشین ظرفشویی است. یعنی وقتی ظرف ها را در ماشین ظرفشویی می گذاریم ممکن است که در هنگام شسشو بعضی از مواد غذایی داخل دریچه ها گیر بکند و به مرور زمان این غذا ها فاسد می شود و باعث بوی بد ماشین ظرفشویی می شود. برای همین باید هر هفته یک بار ماشین ظرفشویی خود را کاملا تمیز کنید. اما بعضی اوقات شما این کار را کرده اید اما باز هم ماشین ظرفشویی شما بوی بد می دهد. در این جور مواقع باید علل های دیگر را بررسی کنید. در ادامه به شما چندین راهکار دیگر را می گوییم.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

  • تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

بعد از هر عملیات شستشو، مواد باقی مانده و آب های کثیف به کمک شلنگ تخلیه از ماشین ظرفشویی خارج می شوند. سیستم تخلیه ماشین ظرفشویی در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد. فیلتر ماشین ظرفشویی هم در بخش تخلیه و رفع بوی بد ماشین ظرفشویی نقش بسیار مهمی دارد. یعنی وقتی مواد غذایی اضافه به همراه آب آلوده از شلنگ تخلیه خارج می شود فیلتر آن ها را گیر می اندازد و نمی گذارد که مواد غذایی خللی در عملیات خارج شدن ایجاد کند. برای همین برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی باید هر ماه یک بار فیلتر ماشین ظرفشویی را برای رفع بوی بد تمیز کنید. برای همین در ادامه روش تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی را به شما می گوییم.

  1. ابتدا برای تمیز کردن فیلتر که به رفع بوی بد ماشین ظرفشویی کمک می کند باید تمام ظرف ها را از ماشین ظرفشویی خارج کنید.
  2. در قدم دوم باید سبد طبقه پایین را در بیاورید و فیلتر ماشین ظرفشویی را باز کنید.
  3. در قدم سوم برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی باید فیلتر را با یک مسواک کهنه تمیز کنید سپس آن را زیر شیر آب گرم بگیرید تا حسابی تمیز شود.
  4. در آخر فیلتر را دوباره بر روی ماشین ظرفشویی نصب کنید و حتما حواستان باشد که فیلتر جا افتاده و به درستی نصب شده باشد.
  • تمیز کردن محفظه داخلی ماسین ظرفشویی

سومین علل رفع بوی بد ماشین ظرفشویی کثیفی کپک و جرم داخلی محفظه است. یعنی وقتی به مدت طولانی داخل ماشین ظرفشویی را تمیز نمی کنیم داخل ماشین ظرفشویی جرم می گیرد یا کپک می زند. به همین دلیل باید هر یک ماه یک بار یا دو ماه یک بار سبد های ماشین ظرفشویی را در بیاورید و دیواره های آن را با اسفنج و مایع تمیز کنید.

  • تمیز کردن واشر های ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از علل رفع بوی بد ماشین ظرفشویی کثیفی واشر است. یعنی گاهی اوقات به مرور زمان ذرات ریز و مواد غذایی به جای مانده، به داخل واشر ها نفوذ می کنند. جنس لاستیک های ماشین ظرفشویی از پلاستیک است و وقتی به مدت طولانی مواد غذایی به داخل واشرها نفوذ کند لاستیک ها بوی بدی می گیرند. برای همین باید هر یک هفته یک بار یا دو هفته یک بار واشرها را تمیز کنید. برای تمیز کردن واشر باید آن ها را از ماشین ظرفشویی خارج کنید و سطح بیرونی و داخلی آن را به خوبی بشویید.

مواد مناسب برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

مواد مناسب برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

در بالا به شما بعضی ار علل های کثیفی داخل ماشین ظرفشویی و راهکارهای آن را گفتیم. حال در این قسمت از مقاله می خواهیم به شما موادی را معرفی کنیم که ماشین ظرفشویی را تمیز می کنند و کمک به رفع بوی بد ماشین ظرفشویی می کنند. برای همین تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

  • سرکه سفید

سرکه سفید به دلیل خواص بی نظیری که دارد می تواند یک ماده عالی برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی باشد. فقط باید برای استفاده از سرکه برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی سرکه را داخل جای قرص ریخته و بگذارید یک دور دستگاه شما بدون هیچ ظرفی کار کند. شستشو را یک زمان کوتاه انتخاب کنید ولی حواستان باشد که درجه آن بالا باشد. بعد از این که شستشو تمام شد درب آن را باز کرده و صبر کنید تا خنک بشود و سپس سبد های دستگاه تان را با آب داغ بشورید تا سرکه از روی سبد ها پاک شود. اگر سبد هایتان را با آب داغ نشورید سرکه روی آن باقی می ماند و باعث مشکلاتی دیگر می شود.

  • جوش شیرین

جوش شیرین نه تنها برای شستشو و رفع بوی بد ماشین ظرفشویی موثر است، بلکه برای هر چیز دیگری هم موثر است. یعنی می شود گفت که هر وقت بحث رفع بو و ضد عفونی می آید، جوش شیرین اولین گزینه برای این کار است. برای استفاده از آن فقط کافی است پودر آن را در کف ماشین ظرفشویی بریزید و بعد یک دور دستگاه را در حالت حرارت بالا و زمان کم روشن کنید.

سخن پایانی

در مقاله ی بالا به شما راهکار رفع بوی بد ماشین ظرفشویی را گفتیم. امیدواریم مطالب فوق برایتان کاربرد داشته باشد. برای مطالعه مطالب بیشتر می توانید به بلاگ ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.