تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

چرا یخچال سر و صدا می کند؟ (راهکار رفع صدا یخچال)

چرا یخچال سر و صدا می کند؟ (راهکار رفع صدا یخچال)
152
31 می 2022
admin1

چرا یخچال من صدا می دهد؟ راهکار رفع صدا یخچال چیست؟ احتمالا گاهی برای شما نیز پیش آمده که سر و صدای این وسیله ی پر کاربرد اعصابتان را به هم بریزد. وقتی یخچال را خریداری می کنید ممکن است در گذشت زمان بر اثر استهلاک، این مشکل برای دستگاه شما به وجود بیاید؛ ولی اصلا جای نگرانی نیست تعمیرکاران کنار شماست. زیرا ما در این جا می خواهیم راهکار تعمیر این مشکل یخچال را در خانه به شما بگوییم. این مشکل ممکن است شما را نگران کند و فکر کنید که یک مسئله بسیار بزرگ برای دستگاهتان پیش آمده است؛ ولی اصلا این طور نیست. این یک مشکل ساده است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید.

دلایل صر و صدای یخچال

بررسی انواع صدا یخچال

این دستگاه عموما صداهای گوناگونی می دهد که در ادامه می خواهیم به چند نمونه از صدا های یخچال اشاره کنیم.

صدا کلیک دادن یخچال

بعضی اوقات ممکن است بشنوید یخچال صدای کلیک دادن می دهد. این صدای کلیک دادن ممکن است که برای ترموستات و یا کنترل دیفراست باشد. این صدا ها را بیشتر در یخچال های قدیمی می شنوید. پس اگر یخچالتان قدیمی است و این صداها را می دهد اصلا نگران نباشید. شما نیازی به تعمیرکار ندارید.

صدای خر خر دادن یخچال

یکی دیگر از صدا هایی که یخچال می دهد و ممکن است از آن بشنوید صدای خرخر دادن است. این صوت در دستگاه هایی شنیده می شود که سال های سال کار کرده باشند و عمرشان گذشته باشد. پس خرخرکردن این دستگاه ها کاملا طبیعی می باشد. در واقع لوله های پشتی این یخچال ها فرسوده شده است. این موضوع باعث عبور گاز درون این لوله ها می شود. مسلم است که در این جور مواقع باید به سراغ یک تعمیر کار بروید. شرکت تعمیرکاران با بیش از 30 سال سابقه کار حرفه ای با مجرب ترین و حرفه ای ترین تکنسین ها، انواع لوازم خانگی شما را تعمیر می کنند. تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

صدای اعصاب خورد کن تق تق

طبیعی است که این صدا اگر بیش از حد بلند و زیاد باشد، بسیار اعصاب خورد کن بوده و می تواند باعث کلافگی شود. دلیل این صدای اعصاب خورد کن لوله های پشت یخچال است. در واقع این لوله های پشتی با فوم محکم می شوند. به همین دلیل در دراز مدت ممکن است این موضوع باعث شود که لوله ها از جای کنده شوند. ولی در برخی از دستگاه های دیگر که جنس بدنه خوب نیست، باز هم ممکن صدای تق تق شنیده شوند. در صورت مواجه با این مشکل نیز باید بدانید که نیازی به تعمیرکار ندارید و تنها باید این مسئله ی اعصاب خردکن را تحمل کنید.

صدا از کمپرسور یخچال

هر یخچالی یک قطعه اصلی به نام کمپرسور دارد که وظیفه اش بهینه سازی مصرف برق آن دستگاه می باشد. در بعضی از برند ها کمپرسور دستگاه ممکن است ابتدای شروع به کار کمی سر و صدا ایجاد کند که این یک امر بسیار طبیعی است. این اصوات آزار دهنده معمولا از نیم ساعت تا نهایتا یک ساعت قطع خواهند شد. اما در بعضی از مواقع اگر  کمپرسور بیشتر از یک ساعت کار کند و صدا دهد یعنی یخچال یک مشکل غیر طبیعی دارد. در این شرایط می بایست با یک تعمیرکار تماس بگیرید و در صدد رفع مشکل برآیید.

صدا قل قل یخچال

باید بدانید صدا هایی که تا به اینجا بررسی کردیم همگی هیچ مشکلی جدی ای برای یخچال ایجاد نمی نکنند. اگر صدای قل قل از یخچالتان شنیدید دیگر می بایست نگران باشید. زیرا این صوت چندان نشانه ی خوبی نیست. صدای قل قل در واقع نشانه ای از خرابی کمپرسور دستگاه شما می باشد. از همین رو اگر این صدا را شنیدید می بایست به تکنسین لوازم خانه زنگ بزنید تا او برای تخلیه گاز دستگاه، شستشو و شارژ مجدد آن اقدام کند.

صدای تیک تیک یخچال

صدا تیک تیک یخچال برای قطعه کویل کندانسور است. باید بدانید کویل کندانسور یکی از اصلی ترین قطعات یخچال شما می باشد. در واقع اگر این قطعه کثیف شود هر چند دقیقه یک بار از یخچالتان صدای تیک تیک می شنوید. داشتن کرد و غبار پشت دستگاه باعث کثیف شدن کویل کندانسور می شود. از این رو برای جلوگیری از این اتفاق باید حداقل هر دو ماه یک بار یخچالتان را بشویید و تمیز کنید. البته باید این نکته را نیز به شما بگوییم که صدای تیک تیک دستگاه همیشه هم دال بر کثیفی نیست. بعضی از اوقات می توان آن را به علت رله استاپ دانست. در این صورت می بایست حتما به یک تکنسین زنگ بزنید.

صدا وزوز یخچال

اگر شما اشیای زیادی را روی سقف یخچالتان قرار می دهید، به احتمال زیاد صدا وزوز از همان جا می آید. ولی گاهی اوقات هم می تواند دلیلش تراز نبودن یخچال شما باشد. مشخص است که در این دو حالت به راحتی می توانید از شر صدای یخچالتان خلاص شوید. اما گاهی از اوقات متوجه می شوید که صدای وز وز یخچالتان از قست پشتی آن است. در این صورت می بایست حتما به یک تکنسین باتجربه زنگ بزنید. زیرا این مشکل جدی و دردسرساز است.

بوق زدن یخچال

مطمئنا برای همه ی ما اتفاق افتاده است که گاهی درب یخچالمان را باز می گذاریم. آن زمان دستگاهمان پس از دقایقی شروع به بوق زدن خواهد کرد. دلیل این کار این است که وقتی درب یخچالتان به مدت طولانی باز باشد، سرمای داخل آن از دست می رود و در عوض گرمای محیط بیرون را دریافت می کند. این موضوع بسیار طبیعی است و نوعی سیستم هشدار دهنده است. اما گاهی این صدا بوق برای باز گذاشتن درب یخچال نمی باشد. بلکه برای خرابی یخ ساز و برد الکترونیکی است. گاهی هم می توان دلیل آن را به یخ زدگی و گرفتگی دریچه هوا نسبت داد.

تعمیر یخچال

چرا یخچال ها سر و صدا ایجاد می کنند؟

تا به اینجای مقاله در بررسی های انجام شده متوجه انواع سر و صدا یخچال ها و علت های احتمالی هر کدام از آن ها شدیم. اکنون می خواهیم در ادامه کمی تخصصی و جزئی تر به این موضوع و دلایل آن بپردازیم. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

یخچال تراز نیست

ممکن است گاهی اوقات یخچالتان تراز نباشد. در این صورت به احتمال زیاد صداهای مختلفی ایجاد می شود و شما آن ها را خواهید شنید. به علاوه در صورتی که یخچالتان تراز نباشد، کمپرسور نیز به درستی کار نمی کند. برای همین ما به شما پیشنهاد می کنیم که هنگام نصب یخچال خود حتما بررسی کنید که کمپرسور شما کاملا تراز باشد. تا با سر و صدا مواجه نشوید. به این منظور پیشنهاد ما به شما استفاده از یک تکنسین حرفه ای جهت نصب یخچال و تراز کردن آن است.

خرابی فن یخچال

احتمال می دانید که یکی دیگر از اصلی ترین قطعات یخچالتان فن سرمایشی آن است. در واقع وظیفه اصلی این قطعه انتقال سرما به کل محفظه دستگاه است. گاهی اوقات ممکن است که یخچالتان برفک بزند. در این صورت پره های فن آن بسته می شوند و سر و صدا ایجاد می کنند. برای جلوگیری از این اتفاق ما به شما پیشنهاد می کنیم که یخچال و فن آن را، تمیز و به دور از گرد و غبار نگه دارید.

خرابی فن اپراتور

خوب است بدانید گاهی اوقات، یا بهتر است بگوییم  اغلب اوقات، در واقع فن اپراتور یخچالتان خراب است. به همین دلیل نیز یخچالتان سر و صداهای آزاردهنده ایجاد می کند. اگر تمام مراحل بالا را چک کردید و مشکلی نداشت، باید بدانید که فن اپراتور شما خراب است. برای همین ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای تعمیر این قطعه حساس، حتما با یک تکنسین مجرب و کارآزموده تماس بگیرید.

سخن پایانی

در مقاله ی بالا به شما گفتیم که چرا یخچالتان سر و صداهای ناهنجار و آزاردهنده ایجاد می کند. همچنین راهکارهای خانگی تعمیر صدا های یخچال را نیز تا حد ممکن بررسی کردیم. البته این تعمیرهای خانگی، مانند تمیز کردن فن یا هم تراز کردن دستگاه، فقط تا یک جایی فایده دارند.  اما از یک جایی به بعد باید با تکنسین های حرفه ای و مجرب در این زمینه تماس بگیرید. آن زمان مشکل یخچالتان به طور اساسی و دائمی رفع خواهد شد. شرکت تعمیرکاران با بیش از 10 سال سابقه ی کاری درخشان و عالی در تهران و کرج، با تکنسین های حرفه و کاربلد، نه تنها یخچال، بلکه تمام لوازم منزل شما را با کمترین قیمت و بیشترین کیفیت تعمیر می کند. تنها کافی است با تعمیرکاران در تهران و کرج تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.