تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

دلایل کم بودن شعله اجاق گاز + راهکار مطمئن

دلایل کم بودن شعله اجاق گاز + راهکار مطمئن
175
1 جولای 2022
admin1

دلیل کم بودن شعله اجاق گاز چیست؟ چرا بعضی اوقات شعله ی آن کم و ضعیف می شود؟ بهترین برندهای اجاق گاز چه هستند؟ چگونه این مشکل را حل و کنیم و اجاقمان را تعمیر کنیم؟ مطمئنا اکنون که در حال مطالعه این مقاله هستید تمام سوالات بالا در ذهنتان وجود دارد و نمی دانید که چه کاری باید انجام دهید یا دلیل این اتفاق چیست. احتمالا برای این اتفاق نگران شده باشید که البته حق هم دارید.

همان طور که شما هم می دانید این روز ها قیمت اجاق گاز در بازار بسیار بالا است و شاید شما توان مالی برای خرید اجاقی دیگر را نداشته باشید. پس نگرانی شما درباره این موضوع یعنی کم بودن شعله اجاق گاز کاملا به جا، صحیح و درست است. برای همین ما تصمیم به نوشتن این مقاله گرفتیم تا شما را کامل و بسیار جامع با این موضوع آشنا کنیم. از این رو به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله مفید با ما همراه باشید تا از دلایل این موضوع اطلاع پیدا کنید و راهکاری برای آن بیابید.

آشنایی با دلایل کم سو بودن شعله اجاق گاز

آشنایی با دلایل کم سو بودن شعله اجاق گاز

این اصلی ترین سوالی است که در این مقاله باید به آن جواب دهیم. واقعا دلیل کم بودن شعله اجاق گاز چیست و چرا همچین موضوعی اتفاق می افتد؟ آیا برای حل این مشکل باید به یک شرکت تعمیراتی مراجعه کرد یا در خانه هم می شود این مشکل را حل کرد؟

این مشکل، یعنی کم بودن شعله اجاق گاز، چندین دلیل دارد که بعضی از آن ها نگران کننده است. از این رو باید برایشان به یک شرکت تعمیراتی مراجعه کرد. اما بعضی از آن ها مشکل خاصی نیست و می شود در خانه کم بودن شعله اجاق گاز را تعمیر کرد. برای همین ما در ادامه به شما مشکلات آن و راه حلشان را خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

 • تجمع چربی و کثیفی در سطح اجاق گاز

اولین مشکل کم سو بودن شعله های اجاق گاز، تجمع چربی و کثیفی به روی سطح آن می باشد. در واقع زمانی که سطح اجاق گاز شما به مدت طولانی تمیز نشود، چربی و آلودگی به روی سطح آن جمع می شود. از این رو وقتی که این اتفاق بیافتد ممکن است این مواد چرب و آلوده، روی شعله های اجاقتان را فرا بگیرد. در نتیجه راه ورودی شعله های اجاق مسدود می شود.

این عیبی است که باید خودتان در خانه آن را درست کنید و حواستان باشد که وقتی روی سطح اجاق گاز کمی کثیفی و چربی نشست، سریع آن را تمیز کنید. با این کار دیگر مشکلی برای اجاق گاز شما پیش نمی آید. اما اگر این کار را نکنید و پشت گوش بیندازید، ممکن است مشکلات جدی تری برای اجاق گاز شما پیش بیاید.

 • تجمع آب و نفوذ به منافذ شعله های اجاق گاز

در بالا به شما گفتیم که تجمع چربی و کثیفی به روی سطح گاز، باعث کم شدن شعله ی اجاقتان می شود. پس همان طور که گفتیم باید آن را تمیز کرد. اما مواد گاز پاک کنی که می خواهیم با آن اجاقمان را تمیز کنیم به صورت مایع است. برای همین باید حواستان باشد که مایع گاز پاک کن یا هر مایع دیگری به روی منافذ شعله های اجاقتان نریزد. زیرا باعث خرابی آن می شود. این یک مورد بسیار مهم برای جلوگیری از کم شدن شعله اجاق گاز است. از این رو هنگام نظافت حتما به این نکته توجه داشته باشید.

 • خراب بودن کمپراسور، عامل کم بودن شعله اجاق گاز

سومین نکته از دلایل کم بودن شعله اجاق گاز، خراب بودن و مشکل داشت کمپراسور اجاق گاز است. وظیفه اصلی این دستگاه هدایت فندک و شعله گاز است. پس نتیجه می گیریم که اگر این قطعه اجاق گاز خراب باشد یا شعله کم سو شده یا کلا قطع خواهد شد.

بهترین گاز پاک کن های طبیعی، برای رفع کم بودن شعله اجاق گاز

بهترین گاز پاک کن های طبیعی، برای رفع کم بودن شعله اجاق گاز

در بالا به شما چند نمونه از دلایل کم سو بودن شعله اجاق گاز را گفتیم. حال در این قسمت از مقاله می خواهیم به شما چند مورد از شوینده ها و ضد عفونی کننده های طبیعی را که می توانید به جای گاز پاک کن های شیمیایی از آن ها استفاده کنید، معرفی کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

 • سرکه سفید

سرکه سفید یک ماده ضد عفونی کننده است که برای تمیزی و ضد عفونی کردن تمام وسایل از جمله اجاقتان، بی نظیر است. اما یک نکته در این میان وجود دارد که باید به آن توجه کنید. آن هم این است که سرکه سفید را فقط باید در گاز هایی استفاده کنید که صفحه آن چدن باشد. زیرا در گازهای شیشه ای کاربردی ندارد. همچنین برای تمیز کردن قطعات چدن اجاقتان نیز می توانید از این ماده استفاده کنید.

 • جوش شیرین

هر وقت بحث تمیزکاری و ضد عفونی کردن پیش می آید، پای جوش شیرین به این موضوع باز می شود. جوش شیرین برای تمیز و ضد عفونی کردن بی نظیر است. برای همین این ماده برای تمیزکاری و نظافت اجاق گاز یک انتخاب عالی محسوب می شود. اما حواستان باشد که به داخل منافد شعله های اجاق گاز نفوذ نکند تا باعث کم بودن شعله ی آن نشود.

 • آب، مایع و تیرک

مخلوط آب، مایع و تیرک یک محلول بی نظیر برای تمیز کردن اجاق گاز است. این محلول به غیر از اجاق گاز وسایل دیگری را هم تمیز می کند و یک محلول بی نظیر است. اما حواستان باشد که این محلول به داخل شعله های گاز نفوذ نکند.

انواع اجاق گاز

گاز ها دو نوع دارد که ما می خواهیم در این قسمت از مقاله آن ها را به طور کامل به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

اجاق گاز رو میزی

 • اجاق گاز رو میزی

اجاق گازهای رو میزی امروزه جایگزین اجاق گازهای فردار شده اند. یکی از دلایل آن ظاهر به روز تر و زیباتری آن ها نسبت به اجاق گازهای بزرگ و فردار می باشد. به علاوه می توان گفت کیفیت بالاتری هم نسبت به اجاق گازهای فردار داند. البته این را هم باید بگوییم که کیفیت اجاق گازهای فردار بستگی به برند آن ها نیز دارد. به طور کلی و فارغ از این دلایل، امروزه اجاق گازهای رو میزی طرفدار بیشتری نسبت به اجاق گازهای فردار دارند.

اجاق گاز فردار

 • اجاق گاز فردار

همان طور که در بالا به شما گفتیم اجاق گازهای رو میزی نسبت به اجاق گازهای فردار امکانات بیشتری دارند. اما باید به عنوان اولین نمونه ی اجاق، از مدل فردار هم یاد کرد. این اجاق، فر و گاز را با هم دارد. با این وجود همواره معایبی مانند کیفیت بد شعله در آن ها و مواردی از این قبیل، باعث آزار افرادی می شود که از آن استفاده می کنند. به علاوه فضای بسیار زیادی را در آشپزخانه اشغال می کنند که کاملا برخلاف سیاست های زندگی در فضاهای کوپک و آپارتمانی امروزی می باشد.

بهترین برند های اجاق گاز

بهترین برند های اجاق گاز

برندهای زیر، بهترین برندهای اجاق گاز ایرانی بوده و بسیار سرشناس می باشند. در واقع تمام این موارد بسیار با کیفیت بوده و در کنار این مزیت مهم، ظاهری زیبا، به روز و شیک دارند.

 • اجاق گاز اسنوا
 • اجاق گاز سینجر
 • اجاق گاز رومینا
 • اجاق گاز گوفر
 • اجاق گاز ایندزیت
 • اجاق گاز تریم
 • اجاق گاز بوش
 • اجاق گاز هافنبرگ
 • اجاق گاز لایف
 • اجاق گاز بریتینو
 • اجاق گاز لوپز

سخن پایانی

در مقاله ی بالا سعی کردیم تمام نکاتی که احتمالا باعث کم سو بودن شعله ی اجاق گاز شما شده اند را برایتان بازگو کنیم. به علاوه راهکار هر کدام از این مشکلات را نیز برایتان بیان کردیم. همچین شما را با انواع ضد عفونی کننده ها و انواع اجاق ها، آشنا کردیم. به علاوه به بهترین برندهای اجاق نیز اشاره کردیم. به یاد داشته باشید که شما همیشه می توانید برای تعمیر اجاق گاز و هر لوازم خانگی دیگری با شرکت تعمیرکاران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.