تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

راهنمای تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی به زبان ساده

راهنمای تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی به زبان ساده
189
12 سپتامبر 2022
admin1

تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی به چه شکل است؟ دلیل سختی آب ماشین ظرفشویی چیست؟ نشانه های سختی اب ماشین ظرفشویی چیست؟ آیا با راهکار رفع این مشکل آشنا هستید؟ نشانه های سختی آب ماشین ظرفشویی را می دانید؟ می دانید چگونه سختی آب ماشین ظرفشویی را رفع کنید؟

مطمئنا همه کسانی که ماشین ظرفشویی دارند، حداقل یک بار احساس کرده اند که ظرف هایشان کدر است و یا تمیز شسته نشده است اما معمولا دلیل این اتفاق را نمی دانند و فکر می کنند که ماده شوینده ای که برای ماشین ظرفشویی استفاده می کنند، جنس خوبی ندارد. البته این را هم بگوییم بعضی اوقات این تفکر درست است و ممکن است دلیل این امر بی کیفیت بودن شوینده باشد اما در اینجا ما با این مسئله کاری نداریم؛ بلکه امروز می خواهیم در این مقاله راجع به دلایل و راهکار رفع سختی آب ماشین ظرفشویی صحبت کنیم.

سختی آب ماشین ظرفشویی چه عواقبی دارد؟

برخی ها در انتهای ماشین ظرفشویی خود لکه های سفیدی مشاهده می کنند که به آن سفیدک می گویند و بعضی دیگر به مرور زمان متوجه زنگ زدگی روی بدنه ماشین ظرفشویی می شوند؛ که این ها همه از دلایل سختی آب ماشین ظرفشویی هستد. اگر به این نشانه ها محل نگذاریم باعث کدر شدن یا خط و خش بر روی ظرف می شود. همچنین علاوه بر این ها باعث تخریب و خرابی ماشین ظرفشویی هم می شود که این خودش خسارت بزرگی محسوب می شود. پس ما به شما پیشنهاد می کنیم که تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا به شما بیاموزیم که چگونه از این اتفاق جلوگیری کنید و یا اگر این اتفاق برای ماشین ظرفشویی شما افتاد چگونه آن را رفع کنید.

دلیل سختی آب ماشین ظرفشویی

دلیل سختی آب ماشین ظرفشویی

وقتی منیزیم و کلسیم داخل آب ماشی ظرفشویی زیاد شود این اتفاق می افتد. پس متوجه می شویم که در حالت عادی هم داخل آب ماشین ظرفشویی منیزیم و کلسیم وجود دارد، که خب این یک امر بسیار طبیعی است و اشکالی ندارد؛ ولی وقتی منیزیم و کلسیم داخل آب زیاد شود، باعث سختی آب ماشین ظرفشویی می شود. سختی آب ماشین ظرفشویی در دو بخش محلول آب نمک و رزین خلاصه می شود. بخش محلول آب نمک و بخش رزین به یک شیر پر فشار، که وظیقه اش رساندن آب به داخل ماشین ظرفشویی است، وصل شده است. حال اگر این ها به مشکل بر بخورد، باعث سختی آب می شوند.

  • سختی آب در یکی از بخش های مربوطه 

خوب است بدانید که حتما نیاز نیست که هر دو بخش به مشکل بر بخورد؛ حتی اگر یکی از این دو بخش به مشکل بر بخورد، مشکل سختی آب به وجود می آید، اما طبیعی است که نشانه های کمتری دارد. برای مثال اگر فقط بخش محلول آب نمک به مشکل بر بخورد، باعث می شود وقتی ظرف ها در ماشین ظرفشویی در حال شسته شدن است به خوبی شسته نشوند. اما اگر بخش رزین به مشکل بر بخورد باعث زنگ زدگی و یا سفیدک داخل ماشین ظرفشویی می شود.

  • وجود مشکل در بخش های محلول آب نمک و رزین

طبیعتا اگر هر دو این بخش ها به مشکل بر بخورند، هر دو اتفاقی که قبلا ذکر کردیم برای ماشین ظرفشویی رخ می دهد. یعنی در واقع هم ظرف ها در ماشین ظرفشویی خوب شسته نمی شود و هم سفیدک و یا زنگ زدگی در ماشین ظرفشویی ایجاد می شود. همچنین بخش محلول آب نمک، علاوه بر تعبیه آب مناسب برای ظرف های داخل ماشین ظرفشویی، وظیفه مخلوط کردن نمک در آب ماشین ظرفشویی را هم به عهده دارد. به همین دلیل این بخش از ماشین ظرفشویی از اهمیت ویژه ای برخور دار است.

برای همین یک آلارم به روی ماشین ظرفشویی تعبیه شده است، که وقتی این بخش دچار مشکل شد چراغش بر روی ماشین ظرفشویی روشن می شود. اگر نمک بی کیفیت و نامناسبی برای ماشین ظرفشویی تهیه کنیم، باعث می شویم که این بخش دچار مشکل شود. تنظیم سختی ماشین ظرفشویی در هر برندی متفاوت است که ما در این مقاله کامل و جامع به آن می پردازیم.

راه و روش تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ

راه و روش تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ

این روش تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ برای مدل های D157W, D159W, D157STS, D159STS, DW60M6050, DW60M6051 و DW60M6040 استفاده می شود. ماشین ظرفشویی را روشن کرده و کلید pre wash را برای ۵ ثانیه فشار دهید. با ورود به بخش تنظیمات دستگاه، درجه سختی آب را در یکی از مقادیر h0 تا h7 با توجه به میزان سختی آب منطقه خود وارد نمایید.

اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ شما مدل D142W, D142STS, D147W, D147STS, DW60M5010FW, DW60M5030FW, DW60M5060BB, DW60M5010FS, DW60M 5040BB, DW60M5030FS است، راهنمای تنظیمات سختی آب دستگاه به روش زیر می‌باشد. دکمه power ماشین ظرفشویی را فشار دهید. پس از آن دو کلید start و delay را همراه با هم حدود ۵ ثانیه فشار دهید تا دستگاه وارد بخش تنظیمات شود. برای تنظیم مقدار h0 تا h7 با توجه به میزان سختی آب منطقه، باید کلید delay را به شماره واحد افزوده بر h فشار دهید. بعد از درست کردن این مورد، فقط لازم است که دکمه start را بفشارید تا تنظیمات مورد نظرتان نهایی و ذخیره شود.

نحوه تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی های بوش

نحوه تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی های بوش

در حالی که درب ظرفشویی بوش باز است کلید power را بفشارید. سپس کلید start دستگاه را یه صورت متوالی و پشت سر هم فشار دهید. با انجام این کار H:00 به روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد. باید با توجه به میزان سختی آب منطقه، عدد مرتبط را در بخش چشمک زن چراغ‌ها وارد نمایید. سپس عملیات شما نهایی می شود.

راه و روش تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی ال جی

راه و روش تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی ال جی هم تقریبا می شود گفت مشابه ماشین ظرفشویی های سامسونگ و بوش است؛ ولی یک سری تفاوت های کوچکی دارد که در ادامه به آن می پردازیم. این روش در تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی‌های ال جی مدل های LD-2150(2)W(S,M,L,T)HU, LD-2150(2)W(S,M,L,T)H, LD-2150(2)W(S,M,L,T)HB کاربرد دارد. شما می توانید با روش زیر سختی آب ماشین ظرفشویی خود را تنظیم کنید.

ماشین ظرفشویی خود را خاموش کنید و سپس دکمه‌های power و delay start را به صورت همزمان با هم فشار دهید تا تنظیمات دستگاه ماشین ظرفشویی باز شود. سپس باید اندازه H را با توجه به مقدار های داده شده پر نمایید. برای تنظیم مقادیر h باید دکمه QUICK را به روی دستگاه فشار دهید. سپس در نهایت دکمه PRE WASH رافشار دهید تا عملیات تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی ذخیره شود.

روش جلوگیری از سخت شدن آب در ماشین ظرفشویی

روش جلوگیری از سخت شدن آب در ماشین ظرفشویی

در بخش های بالا روش تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی را برای سه برند ال جی، سامسونگ و بوش به شما گفتیم. حال می خواهیم به شما چند ترفند عالی بیاموزیم که از سخت شدن آب ماشین ظرفشویی خود جلوگیری کنید.

  1. ماشین ظرفشویی خود را، مخصوصا در قسمت نمک و نگه دارنده قرص ماشین ظرفشویی، هر یک ماه یک بار تمیز کنید.
  2. ماشین ظرفشویی خود را هر چند وقت یک بار سرویس کنید.
  3. هنگام ظرف گذاشتن داخل ماشین ظرفشویی آن را بیش از اندازه پر نکنید.
  4. برای ظرف ها، برنامه شستشو درستی تنظیم کنید.
  5. از نمک جلا دهنده و قرص ماشین ظرفشویی با کیفیت استفاده کنید.
  6. نمک و جلا دهنده بیش از حد در ماشین ظرفشویی نریزید.

جمع بندی

در مقاله بالا تمام نکات مهم راجع به تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی و نحوه جلوگیری از این اتفاق را به شما گفتیم. اگر به هر دلیلی موفق به تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی خود نشدید و یا فکر می کنید که مشکل از جای دیگر ماشین ظرفشویی است، می توانید با شرکت تعمیرکاران با بیش از سی سال سابقه کاری موفق و با صد ها تکنسین حرفه ای و مجرب تماس بگیرید. شرکت تعمیرکاران علاوه بر ماشین ظرفشویی تمامی لوازم منزل شما را تعمیر می کند. آیا تا به حا با این مشکل مواجه شده اید؟ راه حل شما برای رفع آن چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.