تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

ایرادات متداول در تعمیر یخچال ( راهکار تعمیر یخچال و فریزر )

ایرادات متداول در تعمیر یخچال ( راهکار تعمیر یخچال و فریزر )
135
28 آوریل 2022
admin1

یخچال نیز مانند سایر وسایل برقی خانه ممکن است دچار خرابی و ایراداتی شود. تعمیر یخچال حساسیت زیادی دارد. اگر شما با این ایرادات و مشکلات و‌ شیوه عیب یابی آن‌ها آشنا باشید می‌توانید در هنگام بروز اختلال اقدامی مناسب در جهت رفع آن انجام دهید.

حتما در هنگام بروز ایرادات برای تعمیر یخچال و ساید بای ساید با کارشناسان تعمیرکاران تماس بگیرید.

ایرادات متداول انواع یخچال

علت‌ ایرادات متداول تعمیر یخچال خود را بدانید

دست کم همه‌ی شما با خرابی و یا چندین نمونه از ایراداتی که در ادامه به ذکر و بررسی کامل آن می‌پردازیم، مواجه شده اید. در ابتدا لازم است که این علت‌ها بشناسید و اگر در توان خودتان بود در صدد تعمیر یخچال بر بیایید. توصیه می شود با تعمیرکار حرفه یا کارشناسان مجرب تعمیر یخچال مراجعه کنید. تعمیرکاران انواع تعمیرات یخچال و یخچال ساید بای ساید را با بهترین کیفیت انجام می دهد.

1- خاموش و روشن شدن سریع یخچال

همان طور که احتمالا می‌دانید، تا وقتی که یخچال به دمای تنظیم شده‌ی خودش برسد، کمپرسور در آن فعال است. یعنی در حال سرد نمودن یخچال است. هنگامی که به دمای مربوطه و مشخص برسد، کار کردن موتور قطع می‌شود. ولی اگر این فرایند خیلی سریع صورت بگیرد، می‌تواند نشانه‌ای از بروز اختلال در روند کار کردن آن باشد. اگر این موارد برای یخچال شما پیش آمد، ابتدا بهتر است موارد زیر را بررسی کنید. تا مشکل را پیدا کنید. حتی اگر امکان دارد در صدد رفع آن بر بیایید.

 • اگر کمپرسور دچار اختلال شده باشد، نمی‌توانید تعمیر یخچال را انجام دهید. زیرا حتما نیاز به تعویض دارد.
 • همچنین اگر ترموسات به طور صحیحی کار نکند و دچار اختلال شده باشد، حتی با کوچک‌ترین تغییر دمایی یخچال خاموش و روشن می‌شود.
 • حتما از یک‌ محافظ برای آن استفاده نمایید. همچنین از صحت پریز و اتصالات اطمینان حاصل کنید. استفاده از محافظ مشکلات نوسان در برق رسانی را کنترل می‌نماید.
 • اگر برد خراب شده باشد یا دچار اختلال شده باشد، در این صورت دستوری که باید کمپرسور برای شروع و یا توقف فرآیند بدهد، به درستی داده نمی‌شود. پس در این حال تعمیرکار یا کارشناس باید برد را تعویض یا تعمیر نماید.

 راهکار تعمیر یخچال و فریزر

2- داغ شدن زیاد از حد موتور

یکی دیگر از ایرادات متداول تعمیر یخچال‌ ها داغ شدن بیش از حد و غیر عادی موتورشان است. آیا علت این داغ شدن را می‌دانید؟ خوب است که در ادامه چند علت داغ شدن غیر عادی موتور را با هم بررسی کنیم. از ایرادات و خرابی متداول آن می‌توانیم به اعمال نمودن فشار بیش از حد در قسمت کمپرسور، کار نکردن صحیح و درست کندانسور،خاموش نشدن موتور یخچال ، کم شدن گاز و یا به هم خوردن تنظیمات ترموسات اشاره کنیم.

3- علت یخ زدن داخل یخچال

یا تا به حال برایتان پیش آمده است که هنگام خارج نمودن یکی از مواد غذایی متوجه شوید که آن ماده‌ی غذایی یخ زده یا بیش از حد ممکن سرد شده است؟ اما در ادامه بیایید با یکدیگر علت این موضوع را بررسی کنیم.

 • شاید اولین چیزی که‌ در این حالت به ذهن شما هم بیایید این باشد که تنظیمات ترموسات یخچال را بررسی کنید. بله درست در اغلب موارد این تنظیمات بررسی می‌شود. زیرا ممکن است که ترمیستور آن خراب شده باشد. این باعث می شود نتواند به خوبی و به طور صحیح دمای آن را اندازه گیری کند.
 • یکی دیگر از علل یخ زدن یخچال می‌تواند به کویل‌ها، آلودگی یا گرد و خاکی که بر روی آن نشسته است برگردد.
 • آخرین علتی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم، خراب شدن برد آن می‌باشد. که در این صورت شما به تنهایی نمی‌توانید آن را تشخیص دهید. پس باید توسط کارشناس یا تعمیرکار بررسی شود تا اگر نیاز به تعمیر و تعویض داشت، اقدامات مربوط به آن انجام شود.

تعمیر یخچال

4- ایجاد برفک در یخچال‌های بدون برفک

یکی دیگر از ایرادات متداول برخی از یخچال‌ها، برفک زدن یخچال است. در صورتی که بدون برفک هستند. منظورمان دستگاه‌هایی است که مدل No Frost به حساب می‌آیند. اگر این مشکل برای دستگاه شما پیش آمده است، به علت تخصصی بودن امر، شما قادر به تعمیر آن نخواهید بود و حتما باید از یک تعمیرکار یا کارشناس برای رفع نمودن این مشکل کمک بخواهید. اما اگر بخواهیم به صورت کلی علل این اختلال را بگوییم؛ این مشکل می‌تواند ناشی از باز و بسته شدن زیاد از حد درب آن، اختلال و خرابی ترموسات و یا همچنین از بین رفتن و فرسودگی لاستیک درب آن باشد.

5- بوی بد یخچال

یکی دیگر از ایرادات بدیهی یخچال‌ها بوی بد آن است که در این صورت خیلی مشکل جدی وجود ندارد. شما به راحتی می‌توانید آن را رفع کنید. اما علت آن چیست؟ اگر مواد غذایی که درون آن قرار دادید، بعد از گذشت مدتی دچار فساد شوند یا اگر ماده‌ی غذایی را بدون درب درون آن قرار داده باشید می‌تواند باعث بو گرفتن یخچال شود. حال برای جلوگیری از این عمل چند نکته که در ادامه خواهیم گفت را رعایت نمایید.

 • از بو گیر که مخصوص یخچال‌ها است استفاده نمایید.
 • قبل از قرار دادن مواد غذایی داخل یخچال حتما درب آن ها را ببندید.
 • آن را به طور مداوم با آب و مایع ظرف‌ شویی بشویید.
 • حواستان به زمان فساد مواد غذایی که درون آن قرار می‌دهید باشد.

تعمیر یخچال ساید بای ساید

6- اختلال در درست کار کردن فن

اگر فن یخچال شما به خوبی کار نکند، در این صورت رد و بدل شدن و گردش هوا در محفظه‌ی آن با اختلال رو به رو می‌شود. همچنین قدیمی شدن و فرسودگی فن و آلودگی بر روی پره‌های فن می‌تواند نقش عظیمی در بروز و‌ پیدایش این اختلال باشد. اگر فن دستگاه شما با مشکل مواجه باشد در این صورت کارشناس یا تعمیرکار باید برای تعویض یا تعمیر نمودن آن اقدام کند.

7- خاموش شدن ناگهانی صفحه نمایش آن

این مشکل بیشتر در یخچال‌های جدید که دارای صفحه نمایش هستند رخ می‌دهد. در واقع برای پیاده سازی تنظیمات گسترده‌ در فریز و یخچال‌های امروزی از چنین صفحه نمایشی استفاده می‌شود. ولی در برخی مواقع ممکن است شما با مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال مواجه شوید. که در برخی مواقع علت آن اختلال و ایجاد مشکل در اتصالات یخچال‌ها است. در این صورت شما باید اتصالات مربوط به برد، درب، و همچنین سایر اتصالات را بررسی نمایید. اگر اتصالاتش با مشکلی مواجه نبود، اختلال در خود صفحه نمایش است که ممکن است در اثر ضربه، آب خوردگی و غیره به مشکل برخورده باشد. در این صورت باید برای تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمایید.

تعمیر یخچال

8- بسته نشدن درب یخچال

از دیگر نکات تعمیر یخچال‌ ها که ممکن است بارها برای شما پیش آمده باشد، مشکل بسته نشدن درب یخچال است. اگر درب آن برای یک مدت خیلی طولانی بسته نشود باعث مشکلاتی دیگر خواهد شد. از جمله این مشکلات بالا رفتن دمای محفظه‌ی داخلی آن، زیاد مصرف شدن انرژی و همچنین فشار آوردن به موتور می باشند. یکی دیگر از علل می تواند ناتراز بودن سطح یخچال باشد.

صحبت پایانی …

در این مقاله سعی ما بر این بود که به بررسی علل و عوامل خرابی انواع یخچال‌ها بپردازیم. چندین علت مهم را بررسی کنیم. این را هم‌ بگوییم که بر طرف کردن هر کدام از این مشکلات در حیطه‌ی افرادی که تخصص مربوط به آن را ندارند نیست. لذا شما با بررسی و عیب یابی این مشکلات تنها می‌توانید تا حدودی در صدد رفع آن‌ها بر بیایید. اما اگر مشکل کمی تخصصی‌تر بود توصیه ما به شما این است که آن را به افراد کارشناس و تعمیرکاران حرفه‌ای واگذار کنید و از آن‌ها راهنمایی بخواهید. در راستای همین موضوع تیم حرفه‌ای تعمیرکاران آماده‌ی کمک و خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز است. در آخر امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.