تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

تعمیر هود آشپزخانه در تهران و کرج

تعمیر هود آشپزخانه در تهران و کرج تعمیرکاران

هود آشپزخانه، وسیله‌ای برای از بین بردن بوی پخت‌ و پز در آشپزخانه‌های مدرن است . این وسیله وظیفه دارد که بوهای‌ نامطبوع، چربی و رطوبت آشپزخانه را حین آشپزی از بین برده و هوا را تهویه کند. در واقع هود جز الزامات خانه‌های امروزی می باشد. اکثر افراد این وسیله ی الکتریکی را، هنگام ساخت و ساز در لیست خریدهای ضروری خود قرار داده و برای تهیه ی آن مصر هستند. از آن جایی که این ابزار به طور قابل توجهی در تمام شنبه روز و زمان های آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است دچار آسیب هایی نیز شده و عیوب مختصری پیدا کند. با توجه به هزینه‌های بالای لوازم برقی آشپزخانه، بهتر است تا حد امکان این عیوب رفع شوند و تعمیر هود آشپزخانه انجام گردد.

ضرورت داشتن هود آشپزخانه

ضرورت داشتن هود آشپزخانه

اگر حس می‌کنید که نهایت کاری که یک هود انجام می‌دهد، از بین بردن بوهای نامطبوع بعد از پخت و پز است، باید بگوییم کاملا در اشتباه هستید. در واقع حضور این وسیله در منزل الزامی است. داشتن هود آشپزخانه تاثیر مستقیمی بر کیفیت هوای خانه دارد. این وسیله در حفظ رطوبت خانه نیز تاثیرگذار است. به علاوه با تعدیل هوا و مکش بوهای مختلف، فضا را تمیزتر و شاداب تر نگه می‌دارد. شاید دیده باشید که دیوارهای آشپزخانه‌هایی که هود ندارند، سریع تر کثیف شده و حالت براق دارند. انگار که چرب شده باشند. اما وجود هود آشپزخانه از این امر جلوگیری می‌کند.

مروری بر فواید هود

تعمیر هود آشپزخانه در تعمیرکاران به چه صورت انجام می‌شود ؟

تعمیر هود آشپزخانه در تعمیرکاران به چه صورت انجام می‌شود ؟

در یک روز گرم تابستانی، در حال پخت و پز هستید. متوجه می شوید که به دلیل سرخ کردن غذا، بوی ناخوشایندی در فضا پیچیده است. تصمیم می‌گیرید که از هود استفاده کنید. در همین حین متوجه می‌شوید که هود آشپزخانه ی شما، روشن نمی‌شود یا برعکس پس از روشن کردن، بی‌وقفه و یک‌سره کار می‌کند. حتی ممکن است با دکمه های این وسیله ی کاربردی به مشکل بر بخورید و کار نکنند. یا شاید صدای زیاد هود آشپزخانه، شما را اذیت کند و لرزشی را در این دستگاه احساس کنید.

موارد دیگری نیز ممکن است پیش بیاید به عنوان مثال سنسور های بو و دما خراب باشند یا هود قدرت مکشی خوبی نداشته باشد. در تمام این شرایط ما می توانیم به راحتی هود آشپزخانه‌ی شما را تعمیر کنیم. شما با برطرف کردن مشکلات ذکر شده، نه تنها در هزینه های خود صرفه‌جویی می‌کنید؛ بلکه می‌توانید مدت زمان بیشتری از هود آشپزخانه ی خود استفاده کنید.

چگونه از آسیب های احتمالی هود آشپزخانه جلوگیری کنیم؟

چگونه از آسیب های احتمالی هود آشپزخانه جلوگیری کنیم؟

تمام وسایل برقی پیرامون شما، دستور کاری دارند که نه تنها کارکرد دستگاه را آموزش می‌دهد، بلکه نکات مهمی را به شما گوشزد می‌کند. شما با رعایت نکات و هشدارهای ذکر شده، از آسیب های احتمالی وسایل برقی خود جلوگیری می‌کنید. هود آشپزخانه نیز از این قائله مستثنی نیست. پس بهتر است به نکاتی که در ادامه بازگو می کنیم، توجه کنید.

مکان قرارگیری هود آشپزخانه را چک کنید

محل قرارگیری وسایل برقی این چنینی بسیار حائز اهمیت است. زیرا سیم‌ها می‌توانند به راحتی ذوب شوند. در صورتی که سیم‌ها شل یا قطع شده باشند، هود شما روشن نمی‌شود. گاهی می‌توانید با چک کردن سیم‌ها متوجه خرابی شوید. تنها کافی است به اجزای داخلی هود خود نگاهی بیندازید. آیا نشانی از سوختگی مشاهده می‌کنید؟ بررسی کنید سیم‌هایی که به دکمه روشن-خاموش دستگاه متصل هستند، برق دارند یا خیر. حتی می‌توانید نتیجه ی کار را با اهم‌سنج نیز بررسی کنید. اگر این وسیله عددی به جز صفر نشان داد، به این معنا است که مشکلی دارد و کلید روشن-خاموش باید عوض شود. این گونه شما می توانید با دید جامع و بهتری نسبت به تعمیر هود آشپزخانه ی خود اقدام کنید.

به خروجی هوای هود دقت کنید

اگر خروجی هوا مسدود باشد، مکش هود بسیار کم می‌شود. حتی ممکن است باعث شود که فیلتر هوای دستگاه شما زودتر از حد تصور کثیف شود. گاهی پیش می آید که بعد از مسدود شدن خروجی هوا، دور موتور کاهش چشمگیری پیدا می‌کند. در صورت بروز این مشکل، تعمیرکاران می‌تواند گزینه ی مناسبی برای رفع ایراد موجود باشد. با رعایت این نکته ی کوچک، شما دیگر نیاز نیست دستگاهتان را به طور متعدد تعمیر کنید.

فصل زمستان را جدی بگیرید

گزارش‌هایی از آسیب های متعدد به ما نشان می‌دهد که گروهی از هود ها در فصل زمستان به خوبی کار نمی‌کنند. قبل از شروع این فصل سرد، تمام موارد را در نظر بگیرید. با توجه به شرایط آب و هوایی در پاییز و زمستان، از آن جا که شاهد وزش باد هستیم، بهتر است خروجی خرطومی هود را چک کنید. ممکن است این خروجی به دلیل وجود اشیا خارجی یا لانه گذاری پرندگان، مسدود شده باشد. حقیقت انکارناپذیر این است که آلودگی هوا در زمستان بسیار مشکل‌ساز است. پیشنهاد می‌شود که در این فصل، حتما هود را سرویس کرده تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

به تمیزی هود خود توجه کنید

به جرات می‌توان گفت که تمیز نگه داشتن هود، از اکثر آسیب ها و مشکلات آینده ی این وسیله جلوگیری می‌کند. شما با رعایت پاکیزگی و نظافت وسیله ی برقی خود، می توانید قدم بسیار موثری در حفظ عمر هود آشپزخانه بردارید.

هنگام استفاده از هود، از نکات زیر غافل نشوید

هنگام استفاده از هود، از نکات زیر غافل نشوید

اولین نکته این است که برای بهتر شدن مکش و جلوگیری از آسیب های احتمالی، پنج دقیقه قبل از شروع آشپزی، هود را روشن کنید تا جریان هوا برقرار شود. سعی کنید برای عمر بیشتر دستگاه خود، حتما از کنترل استفاده کنید. البته این موضوع تنها در مورد هودهای دیجیتال یا به اصطلاح کنترل‌دار، صدق می کند. به یاد داشته باشید که هود آشپزخانه در زمان کار کردن، هیچ گاه بوی غیرعادی ای ندارد. پس اگر بوی غیرعادی و ناخوشایندی احساس کردید، به سرعت دستگاه را خاموش کرده و با ما در تعمیرکاران تماس بگیرید.

روش تمیز کردن هود آشپزخانه به چه صورت است؟

هود باید ابتدا با آب گرم تمیز شده و سپس آن را با دستمال خشک کنید. در این مورد می‌توانید از ماشین ظرفشویی کمک بگیرید. در صورت داشتن این وسیله، فیلتر هود را داخل ماشین ظرفشویی گذاشته و با مواد شوینده مرغوب بشویید تا تمیز شود. البته این مورد را نیز متذکر شویم که الکل هم در تمیز کردن هود تاثیر دارد. پس با ریختن مقداری الکل به روی دستمال کاغذی می‌توانید هود آشپزخانه ی خود را تمیز کنید. هود آشپزخانه در فواصل زمانی کوتاه دچار آلودگی می‌شود. اگر در فیلترهای هود چربی و آلودگی جمع شود، کارایی و عمر وسیله ی شما کاهش پیدا می‌کند. اینجا است که تعویض فیلتر به کمک شما می‌آید. در صورتی که فیلتر خود را عوض کنید، طول عمر دستگاهتان افزایش می یابد و دیگر نیاز به تعمیر هود آشپزخانه خود ندارید.

چه چیزی باعث می‌شود که به متخصصان تعمیرکاران اعتماد کنید؟

چه چیزی باعث می‌شود که به متخصصان تعمیرکاران اعتماد کنید؟

تعمیرکاران ضمن این که خدمات خود را در تهران و کرج ارائه می‌دهند؛ به تمام عیوب وسایل برقی شما واقف هستند. زندگی در شهر شلوغی مانند پایتخت، سختی های زیادی دارد. فرض کنید در یک روز گرم، به دلیل خرابی هود آشپزخانه، در محله ی خود به دنبال کسی می‌گردید که وسیله ی شما را تعمیر کند. شما در صورت تماس با ما در تعمیرکاران، نه تنها در وقت خود صرفه جویی کرده اید، بلکه تعمیر وسایل و دستگاه های خود را به دست افراد کاربلد خواهید سپرد.

باید متذکر شویم که شما می‌توانید به راحتی کار نیروهای تعمیرکاران را پیگیری کنید. پس در صورت بروز مشکل، فقط کافی است با پشتیبانی دائمی تعمیرکاران تماس بگیرید و همکاران ما را از عیوب دیده شده در کار، مطلع کنید. ما به شما اطمینان می دهیم تمام متخصصینی که به شما معرفی می‌شوند، از فیلترهای مختلف عمومی و تخصصی تعمیرکاران با موفقیت عبور کرده اند.

مشاوره رایگان با تعمیرکاران

با ما تماس بگیرید و حتما ذکر کنید که از طریق وبسایت با ما آشنا شدیدُ تا کارشناسان ما بصورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

دفتر مرکزی

تهران – خیابان عبیدی

کرج  – بلوار دانش آموز

خط تلفن 24 ساعته

021-91307242

             موبايل:      09201307242             

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.