تعمیرات تمامی برند های لوازم خانگی در اسرع وقت با کادری مجرب و کارآزموده و ارائه خدمات با 123 روز گارانتی

برنامه شست و شوی ماشین لباس شویی

برنامه شست و شوی ماشین لباس شویی
130
30 نوامبر 2022
تحریریه تعمیرکاران

ماشین لباس شویی، جزو اقلامی است که تقریبا در 60 درصد خانه ها یافت می شود. بیشتر افراد این ذهنیت را در خود پرورش داده اند، با گرفتن یک ماشین لباس شویی گران قیمت برای خانه، لباس‌هایشان بیش از پیش پاکیزه خواهد شد. اما باید این را در نظر داشت که اگرچه ماشین گران امکانات بسیاری خواهد داشت، اما باید اطلاعات شما در این زمینه به میزان هوشمندی این ماشین، بالا باشد. به عبارت دیگر، حتی اگر شما از بهترین و معتبرترین برند، این دستگاه را خریداری کنید، اما از قابلیت ها و برنامه های شست و شو آن آگاهی جامعی نداشته باشید، این دستگاه هیچ فرقی با ماشین های ارزان قیمت نخواهد داشت.

 

برنامه های شست و شوی ماشین لباس شویی

وقتی که شما کاربر گرامی، یکی از برنامه های شست و شو  را به اختصار بر می گزینید، دمای آب و زمان و سرعت شست و شو و خشک کن باید مرتبط با نوع پیراهن شما باشد. ما در ادامه در مورد برنامه‌های شست‌و‌شوی ماشین لباس شویی بحث خواهیم کرد. ما در این جا به معرفی چند مورد از مهم ترین برنامه‌های شست و شو خواهیم پرداخت.

این تن سیو

این برنامه، یکی از مهم ترین برنامه‌های شست و شو در ماشین لباس شویی است. پیشنهاد ما برای شما این است که البسه هایی با کثیفی متوسط تا بسیار کثیف را با این برنامه شست‌و‌شو دهید. به دلیل این که این برنامه به گونه ای فعالیت می کند که در آغاز کار، آبکشی و خیس کرده و چرک اولیه پیراهن را از بین می برد. فعالیت این برنامه به گونه ای است که بدون هیچ نقصی کار خود را انجام می دهد.

برنامه شست و شوی اسپورت واش

این برنامه شست و شوی ماشین لباس شویی، مخصوص ست های ورزشی است. پیراهن های ورزشی با توجه به الیاف مصنوعی که در تار و پود خود دارند، معمولا در هنگام شست‌و‌شو با دیگر البسه ها جدا خواهند ماند. همان گونه که می دانید در هنگام ورزش، بدن به شدت عرق کرده و سویشرت بو می گیرد. این لباس‌ها به دلیل تعرق زیاد، باید به صورت مداوم شست و شو داده شوند.

در صورت نشستن این گونه البسه ها و گذاشتن در فضای تاریک، امکان تولید قارچ زیاد می شود. در برنامه مخصوص اسپورت واش، قبل از شست و شوی این البسه ها، با افزودن آب، دمای لباس را تا حد قابل توجهی کاهش داده و سپس عمل شست‌و‌شو انجام می شود. برنامه اسپورت واش، تا حد قابل توجهی البسه ورزشی شما را شست و شو خواهد داد و این برنامه با شست و شوی بیش از اندازه لباس کاملاً مخالف است.

برنامه شست و شوی دیووت

این برنامه، مخصوص منسوجاتی مانند ملحفه، پتو و بالشت، پارچه های مخملی، الیاف مصنوعی و …. است. برای شست‌و‌شو این دست از کالاها لازم است شما ماشین لباس شویی خود را بر روی برنامه دیووت تنظیم نمایید. براساس نوع پارچه شما، ماشین لباس شویی تلاش خواهد کرد به بهترین وجه شست‌و‌شوی اقلام شما را انجام دهد.

برنامه شست و شوی سن سیتیو

این برنامه شست و شو، در مارک هایی از جمله بوش، ال جی و سامسونگ و …. وجود دارد. این برنامه، افرادی که بیش از حد در هنگام شستن لباس‌ها وسواس به خرج می دهد و همچنین افرادی که آلرژی بیش از حدی دارند توصیه می شود. در هنگام شستن لباس، ماشین لباس شویی، تلاش می کند تا دمای آب را در حد ثابت و یکسانی نگه دارد. ثابت بودن دما، موجب می شود تا لباس‌ها بیش تر و بهتر شسته شوند. زمانی که برای شست‌و‌شوی توسط ماشین لباس شویی سپری می شود، کمی بیش تر از برنامه‌های دیگر است. علاوه بر این پارچه ها سختی مانند پنبه و کتان نیز مناسب می باشد.

برنامه شست و شوی سیلک

تعدادی از البسه های کمد ما، لباس‌هایی دارد که ما در مواقع مهمانی آن ها را بر تن می کنیم. علاوه بر این برخی از لباس‌های خانگی ما نیز ظریف هستند و با هر برنامه‌ای نمی توان آن ها را شست‌و‌شو داد. پارچه هایی مانند حریر، ابریشم، ساتن و مانند این ها، جزو پارچه های حساس به شمار می روند. برنامه سیلک با این هدف طراحی شده تا کاربران بتوانند با اطمینان خاطر این پارچه ها را داخل ماشین لباس شویی بگذارند. سرعت چرخش و دما در این ماشین پایین بوده تا هیچ آسیبی به پارچه وارد نیاید.

برنامه شست و شوی دارک واش

لازم است لباس‌هایی با رنگ تیره، با این برنامه شست و شو داد. استفاده از بهترین دما برای شستن این پارچه های تیره، جلوی بور شدن آن را خواهد گرفت. در این برنامه، ماشین لباس شویی، مقدار اب خروجی و ورودی را افرایش خوهد داد تا سفیدک ها از روی پارچه ها برطرف شوند.

وول

برخی از لباس‌ها پشمی و کاموایی هستند. بنابراین لازم است تا این البسه ها را با برنامه مناسب این لباسها شست و شو دهیم. بیشتر بانوان این البسه ها را با دست شست و شو می دهند و بر این باورند که با دست هیچ گونه آسیبی به این پارچه وارد نخواهد آمد. اما باید به این نکته توجه داشت که برنامه وول به بهترین شکل این نوع لباس‌ها را می‌شورد و دمای آب مناسب را نیز تنظیم خواهد کرد. دمای آبی که برنامه وول به کار می برد، آب سرد است. استفاده از آب سرد موجب جلوگیری از شل شدن پارچه خواهد شد.

برنامه شست و شوی نایت واش

برای همه ما ممکن است زمانی پیش بیاید، که لازم است در طول شب ماشین لباس شویی را روشن نگه داریم، نایپ واش بهترین گزینه است. میزان چشم گیری از صدای ماشین لباس شویی با فعال کردن این گزینه، کاهش خواهد یافت.

سخن آخر

ما در این مقاله انواع برنامه‌های شست و شوی ماشین لباس شویی از جمله وول، دارک واش، سیلک و .. را بررسی کرده و توضیحات کلی هر کدام را شرح دادیم. سعی کنید هر پارچه را با برنامه مناسب آن شست و شو دهید تا آسیب خاصی به پارچه وارد نیاید. پارچه های تیره را با پارچه های روشن در یک مکان قرار ندهید. این عمل منجر به مخلوط شدن رنگ ها می‌شود و در نهایت پارچه ها رنگ می‌گیرند. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید به بهترین صورت، البسه ها و پارچه های خود را شست و شو دهید. از همراهی شما کاربر گرامی صمیمانه سپاس گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت درخواست آنلاین در سامانه تعمیرکاران

فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی

شماره‌ی خود را ثبت کرده تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و درخواستتان را ثبت کنند. هر زمان و هر گونه که شما بخواهید، تعمیرکاران برای خدمت‌رسانی آماده است.

با ثبت شماره خود برای تعمیرکاران، از تخفیف ویژه برای تعمیر لوازم خانگی خود بهره مند شوید.